Bulgarlar yatırım istiyor

        Bulgaristan’dan çeşitli kentlerin vali, vali yardımcıları, belediye başkanları ve yardımcılarından oluşan bir heyet, Büyükşehir Belediye Başka...

BÜYÜT

 

 

 

 

Bulgaristan’dan çeşitli kentlerin vali, vali yardımcıları, belediye başkanları ve yardımcılarından oluşan bir heyet, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı ziyaret etti. Bulgaristan’daki yatırım fırsatlarını anlatan heyet, Kocaelili işadamları için ülkenin uygun bir yer olduğunu söyledi.

 

FIRSATLARI ANLATIYORUZ

Bulgaristan’ı tanıtmak ve ülkelerine yatırım fırsatlarını anlatmak üzere Kocaeli’ne gelen heyet yakın ilişki kurmak istediklerini söyledi. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ile 10 yılı aşkın bir süredir devam eden ilişkilerinin olduğunu söyleyen Parvomay Belediye Başkanı Angel Papazov, “Yakın ticari ve ekonomik ilişkileri Kocaeli ve İstanbul kentleri ile de kurmak ve sürdürmek istiyoruz” dedi.

 

BAŞKANLAR KÖPRÜ KURUYOR

Türk iş adamlarının Bulgaristan’da yatırım yapmalarından memnun olacaklarını vurgulayan Parvomay Belediye Başkanı Angel Papazov, belediye başkanlarının ülkeler arası kurulacak olan ilişkilerde köprü görevi gördüklerini, Kocaeli ve kendi kentleri arasında köprü görevi görmek için ziyarette bulunduklarını söyledi.

 

İLİŞKİLER GELİŞMELİ

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ise yatırımları anlatmak için doğru bir kentte olduklarını ve Kocaeli’nin Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olduğunu ifade etti. Kocaeli’de dev firmaların yanında orta ve küçük işletmelerin yer aldığını da söyleyen Başkan Vekili Özak, komşu ülke olan Bulgaristan ile ilişkilerin geliştirilmesinin son derece memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

 

KALABALIK HEYET

Heyette; Plovdiv Vali Yardımcısı Ivanka Petkova, Parvomay Belediye Başkanı Angel Papazov, Maritsa Belediye Başkanı Dimitar Ivanov, Burgas Valisi Pavel Marinov, Burgas Vali Yardımcısı Yüseyin Mehmed, Burgaz Belediye Başkanı Krasimir Stoytchev, Malko Tarnovo Belediye Başkanı Iliyan Yanchev, Tsarevo Belediye Başkanı Georgi Lapchev ve CCI Plovdiv Başkanı Dobrina Prodanova yer aldı.

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR