Özürlüler Vakfı, Kartepe’de yaşanan olayı kınadı

Özürlüler Vakfı adına Serdar Uraz açıklama yayınladı. Yaşanan olayla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: Kocaeli’nin Kartepe İlçesi Köseköy Gençlik Eğ...

Özürlüler Vakfı adına Serdar Uraz açıklama yayınladı. Yaşanan olayla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Kocaeli’nin Kartepe İlçesi Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ne yazık ki arzu etmediğimiz insanlık dışı bir olayla karşılaştık. Eğitim, insani değerler, empati gibi kavramların hiçe sayıldığı bu olayla, bir kere daha yıkıldık ve engellerin aslında zihinlerde yıkılmadığını da acı bir şekilde görmüş olduk.

Yapılan onca çalışmalara, toplantılara, sosyal sorumluluk adına geliştirilen faaliyetlere rağmen, bu vahim, utanç verici tablolarla karşılamamız bizi derinden üzüyor.

Artık bu olumsuz olayları en başta eğitimle, insanı değerleri ön plana alarak toplumca çözmemiz gerekiyor. Sorunların değil çözümlerin konuşulması ve karara bağlanmasının gerekli olduğu şu günlerde, hepimizin sorumluluk alması, özellikle engelli bireylerin hayat kalitelerinin yükseltilmesi adına çalışma yapması kesinlikle kaçınılmazdır.

Bu gibi vahim olayları yaşamamak için lütfen biraz empati kuralım, birbirimize sahip çıkalım ve en önemlisi de kimseyi özründen dolayı dışlamayalım, ötekileştirmeyelim, toplumsal olarak mağdur olmuş bireylerle ilgili ortak bir bilinç oluşturalım.

Unutmayalım engeli insan yaratır, fakat yine aynı engeli kaldıracak olan da insandan başkası değildir.

Güzel yarınlar görmemiz dileğiyle…

18 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR