Karşıyaka’da muhtarlık seçimi heyecanı yaşanıyor

7 Haziran seçimlerinde milletvekillerinin yanı sıra yeni muhtarını da seçecek olan mahallelerden biri de Başiskele’ye bağlı Karşıyaka Mahallesi. 30 M...

7 Haziran seçimlerinde milletvekillerinin yanı sıra yeni muhtarını da seçecek olan mahallelerden biri de Başiskele’ye bağlı Karşıyaka Mahallesi. 30 Mart seçimlerinde seçilen Tevfik Akın’ın ani vefatı sonrasında boşalan muhtarlık koltuğuna şu an için toplam 5 kişi aday oldu. Hayatını kaybeden Akın’ın ardından vekaleten muhtarlığı götüren Selmin Zeynep Martın’ın yanı sıra, Mehmet Kara, Bülent Başıbüyük, Ahmet Oruç ve Muharrem Hündür, mahalle muhtarlığına aday olan isimler.

 

HEDEFLER AYNI

Muhtar adayları, özellikle depremden sonra bölgelerinin unutulduğunu ve hizmete hasret kaldığını söylediler. Bölgedeki Makine Kimya’nın mahalleye zarar verdiğini ve gelişimini önlediğini dile getiren adayların genelde benzer hedefleri ve projelerinin olması ise dikkat çekti. n Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

Martın: Mahallemiz saklı bir cennet gibi

selmin.jpg

Uzun süredir Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı’nı vekaleten yürüten Selmin Zeynep Martın, Mahallenin tek kadın adayı olan Selmin Hanım, özellikle Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile arasının çok iyi olduğunu ve mahallede yapılacak hizmetler konusunda yerel yönetimin kendilerine destek olacağını dile getirdi. Martın, “Mahallemiz depremden sonra pek hizmet alamadı. Burası saklı bir cennet gibi. Biz unutulmuşluğu gidererek mahallemize büyük hizmetler getirmek istiyoruz” dedi.

 

Mehmet Kara: Siyaseten tecrübeliyim

kara-009.jpg

Muhtar adaylarından Mehmet Kara ise özellikle geçmişteki siyasi tecrübelerini yeni dönemde mahallesi için kullanmak istediğini belirtiyor. Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile 5 yıl boyunca meclis üyesi olarak çalıştıklarının altını çizen Kara, “Başkanın çocukluğunu bilirim. Ailesi çok temizdir. 30 yıldır bu mahallede yaşıyorum. Yapabileceğimiz çok şey var. Bölgemizin eksiklerini ve yapılabilecekleri iyi biliyorum” diye konuştu.

 

Başıbüyük’ten temiz mahalle vaadi

bulent.jpg

Mahallenin en genç muhtar adayı olan 35 yaşındaki Bülent Başıbüyük, dinamizmini halkına hizmet için kullanmak istediğini dile getiriyor. Mahalleli için çok koşturacaklarını dile getiren Başıbüyük, “Mahallede öncelikle çevre temizliği konusunu gündeme getireceğim. Temiz bir çevre için çalışacağım. Gençlerimiz için yeni spor alanları ve parklar yapılması da projelerimiz arasında” diye konuştu.

 

Oruç: Mahalleye hizmet edilmiyor

ahmet-006.jpg

Muhtar adaylarından Ahmet Oruç, ise bölgelerine en az 30 yıldır hizmet edilmediğini savundu. Özellikle depremin ardından Karşıyaka Mahallesi’nin unutulduğunu dile getiren Oruç, “Mahallemiz 30-40 yıldır doğru dürüst hizmet görmüyor. Özellikle depremden sonra tamamen unutuldu. Bunda bölgesel idarenin de eksikliği olabilir. Ben bu hizmet açığının kapatmak için göreve talip oldum” açıklamasında bulundu.

29 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR