AKP Kartepe’de temayül yoklaması yapıldı

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nda temayül heyecanı dün gece yaşandı. Akşam 18:00 sıralarında Bölge Koordinatör Milletvekili Murat Yıldırım, İstanbul...

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nda temayül heyecanı dün gece yaşandı. Akşam 18:00 sıralarında Bölge Koordinatör Milletvekili Murat Yıldırım, İstanbul Milletvekili Kocaeli İl Koordinatörü Osman Boyraz, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve il yöneticilerinin ilçe teşkilatına gelmesiyle temayül yoklamasına başlandı. Gelen heyeti İlçe Başkanı Hasan Kandaz parti binasında karşıladı. Temayülde ilk olarak ana kademe ilçe yöneticileri oy kullandı.

 

BİZİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TEMSİL ETTİ

Oy kullanma işlemleri başlamadan önce İl Başkanı Şemsettin Ceyhan bir açıklama yaptı. Ceyhan, “En ufak bir sıkıntı yaşamadan Kocaeli genelinde yüzde 25’lik bir katılımla delegasyonumuzu belirledik. Bu sürecin ardından ilçe takvimi kongremiz açıklandı. İlk kongremiz ise Kartepe’de 27 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek. Mevcut ilçe başkanımız Hasan Kandaz, performansıyla bizi başarılı bir şekilde temsil eden bir ağabeyimiz. Hasan ağabeyimiz 3 dönem kuralı sebebiyle aday olamayacak. Bu sebeple burada temayül yoklamamızı gerçekleştireceğiz.

4-102.jpg

TEMAYÜLDE BU İSİMLER OY KULLANDI

Ceyhan’ın ardından Bölge Koordinatör Milletvekili Murat Yıldırım söz aldı. Yıldırım, “Detaylı bir çalışma yapıyoruz. İlçe yönetim kurulu asil ve yedek, kadın kolları ve gençlik kollarımızın, belediye meclis üyelerimizin ve mahalle başkanlarımızın kanaatlerini alacağız. Temayülde bu isimler oy kullanacak. Ayrıca kanaat önderlerimizle, eski partililerimizle görüşerek onların da fikirlerini alacağız” dedi.

 

SANDALYELER HAVADA UÇUŞURKEN

Temayül ve istişarelerin sonucunda Kartepe’ye en uygun ilçe başkanını belirleyeceklerini kaydeden Yıldırım, “Teşkilatımıza emek veren tüm kardeşlerimizin görüşlerini alacağız. Sonra ilçemize en uygun ismi başkan adayı olarak belirleyeceğiz. Devamında kongremizi gerçekleştireceğiz. Diğer partilerde sandalyelerde uçuşurken, AK Parti istişare ile adayını belirleyip kırgınlık ve kızgınlıklara yol açmadan başkanını belirliyor” ifadelerini kullandı.

adaylar-010.jpg

KANDAZ KARTEPE’YE ÇOK ŞEY KAZANDIRDI

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’a bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür eden yıldırım, “Mevcut ilçe başkanımız Hasan Kandaz, bugüne kadar gerek kendi gerekse de yönetimiyle Kartepe’ye çok şey kazandırdı. Kendisi bir bayram havasında şimdi görevini teslim ediyor. Allah herkese bu şekilde bayrağı devretmeyi nasip etsin. Kendisi belki de daha iyi görevlere gelecek” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemleri başladı.

 

3 ADAY ANKARA’YA ÇAĞIRILACAK

Sözlerini sürdüren yıldırım, “Temayül yoklaması ve istişarelerin sonucunda Kartepe ilçesi için başkan adayı olacak üç ismi genel merkezimize davet edeceğiz. Bu üç isim teşkilat başkanımızla görüşecek. Sürecin sonucunda ise adayımızı belirleyeceğiz. Kartepemiz için hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

oy-004.jpg

KİMLER OY KULLANDI?

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın temayülünde ilçe yöneticileri, ilçe yeden yöneticileri, gençlik ve kadın kolları yöneticileri, mahalle başkanları ve meclis üyeleri olmak üzere 173 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor.

 

ADAY ADAYLARI

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı başkanlığına ise 9 aday adayı talip. Ali Koç, Aydın Demir, Cemal Halil, Murat yıldız, Muharrem Top, Recep Ubay, Yusuf Özdemir ve Yusuf Tandoğan aday adayı olan isimler. Hatice ŞENTÜRK

11 Ağustos 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR