Akar: Davutoğlu AKP’nin lideri olursa koalisyon olur

Bir yerel televizyona konuk olan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 7 Haziran seçim sonrası koalisyon görüşmelerine ve artan terör eylemlerine ili...

Bir yerel televizyona konuk olan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 7 Haziran seçim sonrası koalisyon görüşmelerine ve artan terör eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

MHP SORUMLULUKTAN KAÇTI

Akar, 7 Haziran’da vatandaşın AKP iktidarına dur dediğini ve mesajının açık olduğunu belirtmesine rağmen seçim akşamı ekranlara çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının ülkeyi yönetmeye talip bir parti lideri gibi olmadığını ve çözümsüzlüğe sebep olarak sorumluktan kaçan bir anlayışla davrandığını belirtti. MHP’nin seçimler sonrasında hiçbir alternatife yaklaşmadığını söyleyen Akar, “Ben yokum demek millet iradesini tanımamaktır, eğer ülke yönetiminde ben yokum diyorsanız seçimlere girmenizin de anlamı yok” dedi.


CHP OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPIYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun devlet adamı duruşu sergilediğinin altını çizen Akar, “CHP ve AKP’nin her ne kadar zıt ve tabanlarının başlangıçta olası bir koalisyona olumsuz bakmasına rağmen bizler taşın altına elimizi koyarak ülkeyi hükümetsiz bırakmamak ve çözüm üretmek için gereken sorumluluğu gösterdik ancak her ne kadar Davutoğlu koalisyona olumlu baksa da Erdoğan faktörü devreye giriyor ve erken seçime zemin içinde ülkeyi kaosa sürüklüyor” dedi. Davutoğlu’nun AKP’nin lideri gibi davranıp duruş sergilemesi gerektiğini belirten Akar, bunu Pazartesi günü daha net göreceğiz dedi.


SEÇİM VAATLERİMİZDEN VE İLKELERİMİZDEN VAZGEÇMEYİZ

CHP olarak seçimlerde vaat edilen emeklilere bayramlarda ikramiye ve asgari ücretin 1500 TL olması konusunda kesinlikle geri adım atılmayacağını belirten Akar, AKP ile koalisyon kurulursa bu vaatlerimizin de olacağı bilinmelidir dedi.  Ancak 13 yıllık AKP iktidarında kaybedilen adalet, yargı siyasi ahlak yasası gibi unsurların da göz ardı edilmeyeceğini yine dış siyasette kaybedilen ilişkilerin geliştirileceğini belirtti.


KOCAELİ TALAN EDİLİYOR

Halıdere’deki taş ocağına da değinen Akar, “Eski vali Ercan Topaca tarafından 2013 yılında taşocaklarının taşınacağına ilişkin açıklamalar ve toplantılar yapılarak bir protokol öngörülmüş ve doğru olan yapılmıştır. Ancak Kocaeli’de ruhsatı ve işletme süresi uzatılan tek işletme Halıderede, 2015 yılında ruhsatı bitmesine rağmen 2013 yılında bu firmanın sözleşmesi 2037 yılına kadar uzatılmıştır. Kimler neden uzattı, bunun ile ilgili gereken tüm girişimleri yapacağız ve bu taşocağının da Halıdere’deki faaliyetinin durdurularak bölgenin talan edilmesine dur diyeceğiz” dedi.

10 Ağustos 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

aslan - Bu ülkenin en büyük düşmanı zaten tayyip 400 ü verin güzellikle hallolsun dediğini unutmadık,

Yanıtla . 0Beğen 10 Ağustos 09:15
01

kartal - Tayyip düşmanlığı ülkemize çok büyük zarar vermektedir. Özellikle 7 haziran seçimlerinden sonra üst akıl denen düşmanlar harekete geçerek her gün şehit haberleri gelmeye devam etmektedir. Sizler kimlere hizmet ediyorsunuz.Halk olarak sizlere şaşıyoruz.

Yanıtla . 0Beğen 10 Ağustos 09:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR