Aracı, annesi adına KOÜ’de bakım merkezi yaptırıyor

      İzmitli Aracı ailesinin sahibi olduğu Koruma Klor Alkali şirketi ile Koruma Temizlik AŞ, Kocaeli Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbir...

 

 

 

İzmitli Aracı ailesinin sahibi olduğu Koruma Klor Alkali şirketi ile Koruma Temizlik AŞ, Kocaeli Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle Türkiye’de bir ilk olacak olan ‘Semahat Aracı Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi’nin temeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla atılacak. KOÜ Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Uluslararası Kültür ve Kongre Merkezi’nde Cuma günü 16.00’da yapılacak olan temel atma törenine çok sayıda davetli ve protokolün yoğun katılımı bekleniyor.

 

KOÜ’YE BAĞIŞLANACAK

İşadamı Vefa İbrahim Aracı, Şükrü Kemal Aracı, K. Zümran Aracı ve Ayşe Aracı’nın anneleri merhum Semahat Aracı’nın ismini taşıyacak olan merkezin inşaatının tamamı Aracı ailesi tarafından yapılacak ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağışlanacak. İnşaat sırasında gerekli imar, iskan ve diğer tüm izinler ile hizmetler Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sunulacaktır.

 

15 MİLYON TL MALİYET

Tıbbi desteğe ihtiyacı olan, evde bakılması mümkün olmayan demans hastası yaşlıların bakımının sağlanacağı, Türkiye’de bir ilk olan ve modern koşullara sahip merkez, 6 katta toplam 12 bin metrekare alanda hizmet verecek. 180 yataklı, rehabilitasyon ve muayene, fizik tedavi ve rehabilitasyon havuzu, dinlenme, doktor-hemşire odaları, mekanik ve elektrik merkezleri, sosyal alanları bulunacak olan tesisin tamamı 15 milyon TL’ye mal olacak.

 

SORUMLULUK KOÜ’NÜN

Yaşlı bakım evi anlayışından farklı planlanan merkez; Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterecek ve merkezin kurulma amacına uygun mefruşat, malzeme, teknik-idari personelin tahsis ve işletmesi üniversite sorumluluğunda olacak. Merkezin inşaat sonrası verimli çalıştırılması için belediye, üniversite, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kent Konseyi ile ortak çalışmalar yürütülecek.

 

KURUL OLUŞTURULDU

Merkezin Danışma ve Yürütme Kurulunda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, işadamları Vefa İbrahim Aracı ve Şükrü Kemal Aracı ile Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. İbrahim Kahraman yer alacak. 

05 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR