Alikahya Kooperatifi’nden özür

S.S. 55 Nolu Alikahya Otobüs Kooperatifi Başkanı Muzaffer Parlak ve kooperatif üyeleri, taşlama olaylarından dolayı Başkan Karaosmanoğlu ve Alikahya h...

BÜYÜT

S.S. 55 Nolu Alikahya Otobüs Kooperatifi Başkanı Muzaffer Parlak ve kooperatif üyeleri, taşlama olaylarından dolayı Başkan Karaosmanoğlu ve Alikahya halkından özür diledi.

Alikahya bölgesindeki tüm hatlara saat başı belediye otobüsü konulması üzerine bölgeye giden iki belediye otobüsü ile UKOME’ye ait 2 trafik aracı taşlanmış, neye uğradıklarını bilemeyen sürücüler olay yerinden kaçmıştı. S.S. 55 Nolu Alikahya Otobüs Kooperatifi üyesi şoförlerin karıştığı olay sonrası 9 kişi gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Konuyla ilgili dün bir açıklama yapan Kooperatif Başkanı Muzaffer Parlak, Başkan Karaosmanoğlu ve Alikahya halkından özür diledi.

PROVOKATÖRLER YAPTI!
S.S. 55 Nolu Alikahya Otobüs Kooperatifi adına açıklama yapan Başkan Muzaffer Parlak, “Geçtiğimiz pazartesi günü belediye araçlarıyla ilgili yapılan uygulamadan ötürü bölgemizde meydana gelen olaylarla uzaktan yakından alakamız yoktur. O gün o olayları tetikleyen provokatörlerdir. Olayın sıcaklığı ile birkaç şoför arkadaşımız istemese de katılmıştır. Bizler bölgemizde cereyan eden bu olaylar sebebi ile başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Alikahya halkından özür dileriz” dedi.

İMZA TOPLAYANLARA SUÇLAMA
Parlak, açıklamasında bölge belediye otobüsü verilmesi için imza toplayanları suçlayarak, “Bu olayları tetikleyen başta Alikahya’daki bina yıkımını, POSCO eylemini tertip eden ve en son ellerinde üç bin imza olduğunu iddia ederek belediye aracı isteyen Akarca bölgesindeki 25-30 kişilik gruptur. Alikahya’da bu tip eylemlerle halkı galeyana getirip bir kargaşa ortamı oluşturmak istemektedirler. Bizim derdimiz ekmek davasıdır, başka bir düşüncemiz yoktur. Alikahya halkından bize destek olmalarını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR