Civelek: Aday adayları önümüzdeki hafta çıkar

Aday adaylık sürecinin başlamasıyla hareketliliğin başladığını ifade eden Civelek, sürecin başlamasıyla birlikte birçok kişiyle görüşerek istişarelerd...

BÜYÜTAday adaylık sürecinin başlamasıyla hareketliliğin başladığını ifade eden Civelek, sürecin başlamasıyla birlikte birçok kişiyle görüşerek istişarelerde bulunduğunu söyledi.


Şuanda ellerine gelmiş resmi bir aday adaylık başvurusu olmadığını belirten AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, aday adaylarının ne zaman ve nasıl açıklasak konusunda hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Aday adaylık süreçlerinin belli olduğunu ve gelecek hafta aday adaylarının ortaya çıkacağını belirtti.

“İLÇELERDEKİ BAŞVURULARI
KOMİSYON KABUL EDECEK”
İlçelere gelecek adaylar konusunda ilçe başkanları, siyasi hukuki işler başkanımız ve SKM başkanında oluşan komisyonun, evrakları kabul edeceğini, ve başvuruların AKBİS’e girilmesiyle birlikte genel merkez ve il başkanlığı tarafından aday adayların görülebileceğini söyledi.Bu çalışmaların ardından 1 kasım itibariyle bütün evrakları toplayarak genel merkezin yolunu tutacağını sözlerine ekledi.

“BAŞKANLAR İSTEDİĞİ
ZAMAN MÜRACAAT EDERLER”

Mevcut belediye başkanlarının durumuna da değinen Civelek, belediye başkanları ile yapılan toplantıda konuşarak, belediye başkanlarının Ak Parti’nin doğal aday adaylarını olduğunu ve başkanların uygun oldukları zamanlarda evrakları alarak ilçe başkanlılarında tekraren aday adaylık başvurularını yapabileceklerini vurguladı.

“TEŞKİLATLARDA DA
İSTİFA EDEN OLMADI”

Teşkilat istifaları konusunda da konuşan Civelek, aday adaylık tarihinin aynı zamanda teşkilat istifalarının da başladığı tarih olduğunu, dolayısıyla il ve ilçe teşkilatlarımızdan herhangi bir yönetici bu tarihler arasında istifasını sunabilir ve aday adaylık konusunda çalışmalarına başlayabilir, dedi. İlçe Başkanlarında da istifa etmek isteyen olacaktır, diyen Civelek, bunlarında istifaları bayramdan sonra netleşir, aday adayı olacak herkese çıkacakları bu yolda başarılar, diyorum” dedi.

“SÜREÇ YASAL BİR
ŞEKİLDE İŞLER”

Aday adaylık konusunda sadece Ak Parti’nin değil bütün siyasi partilerin aday adayların başarılar dileyen Civelek, aday adaylığı çokluğu şehrin bir zenginliğidir ve bu zenginlik şehre bereket getirmektedir, dedi. İlçe başkanları istifası durumunda nasıl bir yol izleneceği konusunda ki bir soruya ise,ilçe başkanları istifa ederse buna geçici olarak belirli bir süre siyasi ve hukuki işler başkanı bakar siyasi hukuki işler başkanı çalışmalarının arından teşkilattaki diğer iktifalar kabul edilir ve yeni başkan ve yönetim Kurulu kendi ekibi kurarak yoluna devam eder,dedi.Böyle olaylara antrenmanlı olduklarını dile getiren Civelek,ilçelerimizde tek liste ile istişare yapmış bir partiyiz”dedi.

06 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR