İzmit’in turizmi, Ramada’da konuşuldu

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, kent turizmi konulu toplantıda Kocaeli Sağlık Turizm Derneği, Doğu Marmara Marka Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Ramad...

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, kent turizmi konulu toplantıda Kocaeli Sağlık Turizm Derneği, Doğu Marmara Marka Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Ramada Plaza İzmit Otel yöneticileriyle bir araya geldi. Ramada Plaza İzmit Otel’de gerçekleştirilen toplantıya kurumların yöneticileri katılım gösterdi.

 

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç, Başkan Danışmanı Elif Tarakçı Uzan, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Coştu, Serkan Karabağ, Berrin Kelebek, MARKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Uzmanı Kerim Ekrem, Kocaeli Sağlık Turizm Derneği Başkanı Feyza Demir, yönetim kurulu üyeleri Sevil Çağlar, Sinem Kardeş, Begüm Çağın, Tümay Mercan ve Ramada Plaza İzmit Otel Genel Müdürü Cengiz Caner toplantıda hazır bulundu. Art Nicomedia Derneği Danışmanı Elif Tarakçı Uzan’ın modere ettiği toplantının gündemi kentin sahip olduğu turizm potansiyeli ve uygulanabilir turizm projelerinin hayata geçirilmesi oldu.

 

TANITIMA İHTİYAÇ VAR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Art Nicomedia Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç, “İzmit kenti, tarihsel bilinirlik ve turizm erişilebilirliği açısından en az tanınan kentlerden biri. Bu konuda tüm kent dinamikleri ulusal ve uluslararası boyutlarda somut adımlar atarak harekete geçmelidir. Art Nicomedia Derneği olarak bugüne kadar kentimizin tanıtımına katkıda bulunacak 22 proje gerçekleştirdik. Bu projeler bizim için başlangıç projeleriydi. İzmit’in beynelminel tanıtıma ve turistik erişilebilirliğe taşıyacak projelere ihtiyacı var” dedi.

 

HİBE PROGRAMLARI AÇILACAK

Kocaeli Sağlık Turizm Derneği Başkanı Feyza Demir de, İzmit’in sağlık turizmi alanında önemli aşamalar kaydettiğini, dernek olarak yurtdışında katıldıkları çeşitli fuar organizasyonlarında bu konuda yaptıkları çalışmaları anlattıklarını belirtti. MARKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Uzmanı Kerim Ekrem ise önümüzdeki dönemde açacakları hibe programlarıyla kent turizminin gelişimine destek olacaklarını söyledi.

21 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR