Kurtuluş Körfez FK’da

    YİNE KÖRFEZ FK n Kocaelispor ile ilgili olarak dün çok önemli bir toplantı yapıldı. Süper Lig’e ilimizden bir takım çıkarmak isteyen iktidar, tems...

 

 

YİNE KÖRFEZ FK

n Kocaelispor ile ilgili olarak dün çok önemli bir toplantı yapıldı. Süper Lig’e ilimizden bir takım çıkarmak isteyen iktidar, temsilcileri eski defteri yeniden açtı. Yapılan toplantıya katılan Bakan Fikri Işık, Körfez FK’nın kuracakları şirkete devredileceğini söyledi.

 

EN KISA YOL

Mali sebeplerden dolayı Kocaelispor’un kurtulmasının mümkün olmadığını söyleyen Işık, “100 milyon lira borç var. Yeni stadımız tamamlanıncaya kadar bir takımımızın Süper Lig’e yükselmesi için çalışacağız. En kısa yolu tercih ediyoruz” dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Seka Park Otel’de yaptığı toplantıda Kocaelispor’un herhangi bir takım ile birleşmeyeceğini, alternatifler üreterek yeni bir şirket kurulmasını planladıklarını belirtti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaelispor ile Körfez FK'nın ya da herhangi bir takımın birleşmesi ile ilgili bir düşüncelerinin olmadığını ifade etti ve "Yeni bir şirket kuracağız. Bu şirkete Körfez Futbol Kulübü'nü aktif ve pasifleri ile birlikte devretmeyi planlıyoruz. Bu kulübün mali tablolarında bir problem varsa alternatif yollar üreteceğiz" diye konuştu. Işık öte yandan yeni stat tamamlanana kadar Süper Lig'e çıkarılması için planlanan takımın maçlarını Cephanelik Stadı'nda oynayacağı ihtimali üzerinde de durdu. Ancak bunu belirtmek için zamanın erken olduğunu söyledi.

“KOCAELİSPOR BU BORÇLA KURTULMAZ”

Bakan Işık, önceki hafta yaptığı toplantıda Kocaeli'nden bir takımın en kısa sürede Süper Lig'de temsil edileceğine dair açıklamalar yapmış, bu konuşmanın bilgi kirliliği oluşmuştu. Işık, Seka Park Otel’de kent dinamikleri ile yaptığı toplantı yaklaşık 2 buçuk saat sürdü. Toplantının ardından açıklamalar yapan Işık, amatöre düşen Kocaelispor'un içinde bulunduğu mali tablo nedeniyle kurtulmasının mümkün olamayacağını ifade etti ve yeni bir şirket kurulup, Körfez Futbol Kulübü'nün aktif ve pasifleri ile bu şirkete dahil edileceğinin planlandığı, olası bir mali problemde ise başka alternatif çözüm önerileri getirileceğini belirtti.

KENT YÖNETİCİLERİ GELDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Yeni statlar tamamlanınca bu statları temsil edecek olan takımların Süper Lig'de mücadele etmesi gerekmektedir” talimatı üzerine harekete geçen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın toplantısına Vali Ercan Topaca, Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaelispor Kulüp Başkanı Nebil Uzun, Körfez FK Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan katıldı.

EN KISA SÜREDE SÜPER LİG

Bakan Işık, en kısa sürede Kocaeli'nden bir takımın Süper Lig'de temsil edileceği noktasında çalışmalar yürütüleceğini belirterek Kocaelispor AŞ ile Kocaelispor arasında organik bağ olduğunu, böyle bir durumun kendilerine zorluk çıkarabileceğini belirtti. Işık, amatöre düşen Kocaelispor'un borç batağında yüzdüğünü, 2004 yılında Kocaelispor'un borcu yaklaşık 40 trilyon (milyon) civarında olduğunu, şu an 100 milyon lirayı geçtiğini ifade etti.

AYRINTILAR YARIN TARAFTAR EK’İNDE  

Kocaelispor Kulüp Başkanı Nebil Uzun'un bu oluşuma neden karşı çıktığını, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın, Kocaelispor'u bu duruma kimin getirdiğini, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın soruları neden yanıtsız bıraktığı ile ilgili detaylı haberleri yarın gazetemizin spor eki Taraftar'da okuyabilirsiniz. 

13 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR