CHP’liler eğitimin takipçisi

CHP Çayırova Kadın Kolları Başkanı Türkan Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni öğretim yılı döneminde eğitime yeni başlayan öğrencileri okullarında zi...

BÜYÜT


CHP Çayırova Kadın Kolları Başkanı Türkan Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni öğretim yılı döneminde eğitime yeni başlayan öğrencileri okullarında ziyaret etti, onlara hediyeler verdi.


CHP Çayırova Kadın Kolları Başkanı Türkan Kılıç yaptığı açıklamada, “Son dönemde hükümetin eğitim üzerende sürekli yeni düzenlemeler yapması, toplumda etkilerine bakmadan, bu değişimleri dayatması, halkın eğitimde yaşanan bu kaoslardan ciddi anlamda etkilenmesine sebep olmaktadır. Özellikle geçen yıl uygulamaya koyulan 4+4+4 sistemiyle okula başlama yaşı öne çekilmiş ve zorunlu hale getirilmişti. Ayrıca yeni sisteme okullar fiziki olarak yeterince hazırlanamamıştı. Bu nedenle geçen sene büyük kargaşa yaşandı, veliler çocukları okula adapte etmekte zorlandı. Biz CHP Kadın kolları olarak geçen yılda sorunları yerinde tespit etmiş ve kamuoyu ile paylaşmıştık.

“EĞİTİM, DENEME TAHTASI DEĞİL”

Bugün bizim dile getirdiğimiz sorunlarda haklılığımız ortaya çıkmış ve bakanlık okula başlama yaşında katı anlayışından vazgeçmiştir. Ancak yine belirtiyoruz. Eğitim -Öğretim deneme tahtası olarak kullanılacak bir alan değildir. Yapılan her denemede bir nesil mağduriyet yaşamakta düzeltilemeyecek hasarlar bırakmaktadır. Biz CHP Kadın Kolları olarak bölgemizde Eğitim-Öğretim hayatının takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirterek,eğitime yeni başlayan tüm çocuklarımıza,gençlerimize Yeni Öğretim yılında başarılar diliyoruz ”dedi.

17 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR