İl Genel Meclisi’nde Vali Topaca’ya gönderme

İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Vali Ercan Topaca’nın meclise geri gönderdiği karar tartışıldı. CHP’li meclis üyeleri, şimdi karşı çıksak “Vali...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Vali Ercan Topaca’nın meclise geri gönderdiği karar tartışıldı. CHP’li meclis üyeleri, şimdi karşı çıksak “Vali Bey kulağımızı çeker” diyerek espriyle karışık gönderme yaptı.

İl Genel Meclisi’nin mart ayı 3. oturumu dün gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem konusu geçtiğimiz ay mecliste kabul edilen ancak Vali Ercan Topaca tarafından meclise iade edilen İl Özel İdaresi Emlak ve Daire Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere ihtiyaç duyulan bir peyzaj mimarının yıllık sözleşme ile çalıştırılması ve bu personele 1. derecenin 1. kademesine göre net ücret verilmesi konusu oldu.

GELENEK HALİNE GELDİ!
Meclise iade edilen bu maddeye CHP’li meclis üyeleri tepki gösterdi. CHP Grup Başkanı Ahmet Elmas, “1 ay önce aldığımız karar bize geri gönderiliyor, değiştirilmek isteniyor. Bu gelenek haline geldi. Bundan sonra alacağımız kararları iyice tartışalım. Şimdi bu karara ret oyu versek Vali Bey’e karşı çıkmış oluruz” diyerek tepkisini dile getirdi. Bazı CHP’li meclis üyeleri de “Vali Bey kulağımızı çeker” şeklinde espri yaptı.

ÖRNEKKÖY’ÜN İSMİ DEĞİŞİYOR
Meclisin 2. gündem maddesi ise Kartepe’deki Örnekköy Köyü isminin Serinlik olarak değiştirilmek istenmesi oldu. CHP’li meclis üyesi Erdal Baş, köyün isminin Serinlik olarak değiştirilmesi kararını doğru bulduğunu belirterek, “Bu isim turizm açısından da faydalı olacaktır. Ancak adreslerin isim değiştirilmesinde sıkıntılar oluyor. Kapanan belde ve mahallelerin isimleri ortadan kalkıyor. Buna bir çözüm bulunmalı. İsimler ortadan kaybolmasın” açıklamasında bulundu.

BU NASIL BİR ÇELİŞKİDİR
Beldelerin kapatılmasına karşı olduğunu belirten Erdal Baş, “Beldeleri kapatırken oradaki vatandaşa sordunuz mu? Şimdi Suadiye’de bir referandum yapsanız, tekrar belde olmak ister” dedi. AKP Grup Başkanı Celal Özkaraaslan, Erdal Baş’ın bu sözlerine “Anlattıklarınızda büyük bir çelişki var. Hem beldelerin kapanmasına karşıyım diyorsunuz hem mahalleleri kapatalım diyorsunuz. Bu nasıl bir çelişkidir” şeklinde cevap verdi. CHP’li Seyfettin Kayabey de, Celal Özkaraaslan’ı diktatör gibi konuşmakla suçladı.

03 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR