Şeker'e 5 ay içinde ikinci görev

TBMM’de Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliklerinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Bursa’nın Koordinatör Mille...

BÜYÜT

TBMM’de Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliklerinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Bursa’nın Koordinatör Milletvekilliği görevini sürdüren İlyas Şeker’in sorumluluk alanı genişledi. AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AKP’nin Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı oldu.

TECRÜBESİ GENEL MERKEZİN DİKKKATİNİ ÇEKTİ
17 yıl belediye meclis üyeliği ve 7 yıl Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevlerini yürüterek önemli deneyimler kazanmış olan Şeker’in bu deneyimi AKP Genel Merkezinin dikkatinden kaçmadı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin oluşumundaki deneyimi özellikle il bazında oluşacak yeni Büyükşehir belediyelerin yapılanması, kentsel dönüşüm ve depremler ilgili yasal düzenlemelerdeki deneyimleri dikkate alınarak AKP Genel Merkezi’nde Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

ŞEKER İKİSİ BÜYÜKŞEHİR OLMAK ÜZERE 7 İLDEN SORUMLU
Şeker’in 1. derecede sorumlu olduğu iller Ankara, Kırşehir, Nevşehir, Kırıkkale, Yozgat, Çorum ve Kayseri olarak belirlendi. Şeker, 7 ildeki AKP’li belediyelerinin ve meclis çalışmalarının yanı sıra İl Genel Meclislerinin çalışmalarından sorumlu olacak. Şeker’in sorumlu olduğu 7 ilde toplam 95 ilçe ve 200 belde belediyesi bulunuyor.

İLYAS ŞEKER KİMDİR?
1960 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu Erzurum’da, Orta Okulu Kars’ta tamamladıktan sonra girdiği Ankara Tapu ve Kadastro Lisesi’nden 1978 yılında mezun oldu. 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans’ını tamamladı. 1981 yılında siyasete atıldı. Refah Partisi, Fazilet Partisi’nin il kademesinde görevler aldı. 1999’da Belediye Meclis Üyeliği görevine seçildi. İki dönem bu görevi sürdürdü. AK Parti’nin Kocaeli yapılanmasına katkı sundu. Partinin çeşitli kademelerinde görev aldı. İl Yönetim Kurulu üyeliği, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yaptı. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Saraybahçe ve İzmit Büyükşehir belediye meclis üyeliğine, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde İzmit ve Kocaeli Büyükşehir belediye meclis üyeliğine seçildi. Milletvekili aday adayı olmadan önce; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyon Başkanlığı ve Başkan Vekilliği yaptı.

29 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR