KOSİAD’a üç yeni üye

Kocaeli Sanayici ve İş adamları Derneği (KOSİAD) her ay düzenli şekilde düzenleyerek geleneksel hale getirdiği “Dostluk Gecesi”nde derneğe yeni üyele...

Kocaeli Sanayici ve İş adamları Derneği (KOSİAD) her ay düzenli şekilde düzenleyerek geleneksel hale getirdiği “Dostluk Gecesi”nde derneğe yeni üyelerin katılımı yapıldı. Walborn Oteli’nde düzenlenen gece de Göçmen Börekçisi Sahibi İlker Can Dönmez, Evren Zincir sahibi Birol Bozkurt ve Özmak Mak.San. ve Tic.Ltd.Şti. sahibi Fuat Berna’ya dernek rozetleri ve katılım belgeleri verildi.

 

HEDEFİMİZE ULAŞIYORUZ

Gecenin açılış konuşmasında KOSİAD Başkanı Gürol Ciğerdelen “Ciğerimiz yandı. Ankara’da yaşanan son terör olayı sonrasında söyleyecek söz bulamıyoruz. Teröre kim destek veriyor ve bunun içerisinde bulunuyorsa lanetliyoruz” dedi. Yeni üyelerin katılımından duyduğu mutluğu dile getirerek sözlerine devam eden Ciğerdelen “Yönetim olarak üye sayımızın yüzde 20 büyüme sağladık. Görev süremizin doluncaya kadar hedefimiz yüzde 50’ye ulaşmaktır” dedi.

 

BULUŞMALAR ARTACAK

Ekonomik sıkıntılar ve burhandan dolayı ara verilen buluşmalara devam edeceklerini belirten Ciğerdelen “Buluşmalarımızın artması için çalışmalarımıza devam etmektedir. Farklı uygulamalar yapacağız. Kendi içimizde ki üyelerin birbirlerine daha iyi tanıması için yapılacak olan programlar çok önemlidir. Bu çalışmalarımızı sizlere bildireceğiz. Saha sık bir araya geleceğiz” açıklamasında bulundu.

 

120 BAYAN ÇALIŞIYOR

KOSİAD Başkanı Gürol Ciğerdelen’in konuşması sonrasında girişimcilik konusunda Göçmen Börekçisi Sahibi İlker Can Dönmez tarafından yakalanan başarın hikayesi anlatıldı. Kasaplıkla başlayan ticari hayatın yeni bir süreçte börekçilikte devam ettiğini belirten Dönmez “Okul yıllardı Kocaelipspor’un PAF takımına kadar çıktığım dönem oldu. Sonrasında ticari hayata yöneldim. Annemi yanımıza alarak börek sektörüne girdik. Kadınların emeği bizde vardır. Çalışanların 160 tanesinin 120’i bayandır. 57 tane şubemiz vardır” ifadelerini kullandı.    

 

YENİ ŞUBELER

İş yerlerinde tek konsebe geçildiğini belirten Dönmez “Kendi alanımızda önemli bir yere ulaştık. 2015 yılında sıçrama yapan ilk yüz firma arasında yer aldık. Kocaeli’nde birinci olduk. İstanbul, Ankara ve Adapazarı’nda şube açılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Çanakkale, Bolu ve İzmir’de de şube açmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

HEDEF YURT DIŞI

Büyümeyle birlikte yeni bir fabrikaya geçmek durumunda kaldıklarını belirten Dönmez “7 bin metre kare alan içerisinde 3500 metre kare kapalı alanda üretimlerimize devam ediyoruz. Her üretimde el emeği vardır. Sosyal sorumluluk projelerine elimizden geldiğince destek vermekteyiz. Ayrıca babam adına vakıf kuruldu. Buradan da destek sağlamayı planlıyoruz. İlerleyen dönemde hedefimiz yurt dışında şube açmaktır” şeklinde konuştu. Serkan BORLAK 

15 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR