Gagauz’da İzmit damgası

İzmit Belediyesi’nce Moldova Gagauz (Gökoğuz) Özerk Cumhuriyeti’nin Çadır Lunga kentinde yaptırılan park, düzenlenen törenle açıldı. İzmit Belediyesi’...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nce Moldova Gagauz (Gökoğuz) Özerk Cumhuriyeti’nin Çadır Lunga kentinde yaptırılan park, düzenlenen törenle açıldı. İzmit Belediyesi’nin kardeş belediyesi Çadır Lunga’daki parkın açılışı için Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yardımcıları İbrahim Bulut, Mehmet Öztürk, belediye meclis üyeleri Adnan Uysal, Cengiz Özcan, Elif Bülbül, Orhan Karadağ ve Park Bahçeler Müdürlüğü Sorumlusu Hakan Yıldız, Gagavuzya Cumhurbaşkanının özel davetlisi olarak bu ülkeye gitti. Gagavuya Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal,Başkan Doğan ve beraberindekilerin onuruna yemek vererek yapılan hizmet için teşekkür etti.
 
İÇŞİSİ DE MALZEMESİ’DE İZMİT’TEN
Yaklaşık 1200 metrekarelik bir alan üzerine yaptırılan parkta kullanılan bütün malzemeler ve ustalar İzmit’ten gitti. Her iki ülke arasındaki dostluğu daha da  pekiştiren  İzmit Parkı’nda  oyun grubu, kondisyon aletleri, mini futbol sahası, aydınlatma elemanları yer alıyor. Yaklaşık 95 bin liraya mal olan parkın açılışını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Çadır Lunga Valisi Sergei Buzadji, Gagauz’yanın başkenti Komrat Belediye Başkanı Nikolia Dudoglo ile Çadır Lunga Belediye Başkanı Georgi Ormancı birlikte yaptılar. Açılışta, iki ülke insanları arasındaki dostluk ve kardeşliğin İzmit Türk Parkı ile daha da güçleneceği vurgulandı. İzmit Belediyesi tarafından Çadır Lunga’nın en işlek meydanına çeşme ve oturma köşesi de yapıldı. Çadır Lunga da 4 ay aradan sonra parkın açılışı sırasında yağmur yağdığı öğrenildi.
 
DOĞAN’A ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
Moldova Gagauz (Gökoğuz) Cumhuriyeti’nin Çadır Lunga Belediye Meclisi aldığı kararla İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a üstün hizmet belgesi verdi. Belgeyi Doğan’a veren Çadır Lunga Belediye Başkanı Georgi Ormancı” Artık kalbimizin  yarısı burada yarısı da İzmit’te olacak. Kentimize kazandırdığınız  bu güzel park için ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuşurken Başkan Doğan da “ Kendimizi yabancı olarak görmüyoruz. Çünkü bizler kardeşiz. Kardeşliğimiz bu proje ile daha da ölümsüzleşmiş oldu. Bundan böyle  karşılıklı ziyaretlerle dostluğumuz daha da güçlenecektir” dedi. Çadır Lunga Belediyesi’nin girişine Başkan Doğan’ın resminin konulması İzmit heyetini oldukça heyecanlandırdı. Çadır Lunga’da, İzmit heyeti büyük ilgi gördüler. Üstün hizmet belge törenine Çadır Lunga Valisi Sergei Buzadji de  katıldı. Başkan Doğan ve beraberindekiler Gagauzia’nın başkenti Komrat ve Çadır Lunga’daki Türk okullarıyla Atatürk kütüphanesini de ziyaret ettiler.

12 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR