Bilgievleri personeline “Takım Ruhu” semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Bilgievleri personeline “Motivasyon, Etkili İletişim ve Takım Ruhu Seminer...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Bilgievleri personeline “Motivasyon, Etkili İletişim ve Takım Ruhu Semineri” verildi. Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından verilen eğitimde katılımcılara, günümüzde gençlerle iletişim kurmanın öneminden bahsedildi. Seminere, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil de katıldı.

 

ÇOCUKLARINIZIN KİŞİLİKLERİYLE İLGİLENİN

Daha huzurlu bir gelecek için gençlerin ve çocukların üzerinde büyük sorumlulukların olduğunu belirten Sıtkı Aslanhan, zamanın en büyük probleminin iletişimsizlik olduğunu söyledi. İletişimsizliğin gençleri ve aileleri etkileyen en büyük etken olduğunu belirten Aslanhan, “Çocuklarımızın kıyafetine, her istediklerini almaya, odalarının nasıl olacağı gibi birçok gereksiz konuya odaklanıyoruz. Ama çocuklarımızın kişiliklerine, duygularına, manevi değerler konusunda neler hissettikleriyle pek ilgilenmiyoruz” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZI SEVGİYLE TEDAVİ EDELİM

Çocukların sosyal ve psikolojik gelişimine dikkat çeken Aslanhan, “Dikkat problemi olan bir çocuğu psikiyatriste götürüp, ilaçla tedavi etmeye çalışıyoruz. Bu şekilde çocuk kuzu gibi olabilir ama asıl altında yatan sevgi, merhamet, paylaşma duygusunu gözden kaçırıyoruz. Bunlara dikkat ederek anne babaya olan saygı problemini nasıl aşarız bunu düşünmeliyiz. Bizler çocuklarımızı sevgiyle tedavi etmeliyiz” diye konuştu.

 

BESLENMELERİNE DİKKAT EDİLMELİ

"Çocuklarımızın, gençlerimizin beslenme alışkanlıklarına da çok dikkat etmeliyiz" diyerek uyarıda bulunan Aslanhan, “Eskiden annelerimizin yaptığı mis gibi tarhana çorbalarını içerdik, şimdilerde onları beğenmiyor marketlerden hazır alıyoruz. Yapılan reklamlarla çocuklarımızın akıllarına girip abur cubura yönlendiriyorlar. Bu tuzağa düşmelerini engelleyip, onlara doğru iletişimle gerçeği anlatmalıyız. Yüce Allah insanları bulundukları ortama göre beslenebilecek şekilde yaratmıştır, bu yüzden ne bir eksik ne de bir fazlasına ihtiyacımız yoktur” dedi. Seminer sonunda, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil tarafından kitap hediye edildi.

04 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR