Ali Haydar Bulut: Güzel bir yaşam merkezi oluşturulacak

Şirin, Şehitleri rahmetle andı AK Parti Derince 72. İlçe Danışma Meclisi toplantısı İlçe Başkanı İbrahim Şirin ve yönetim kurulu üyelerinin ev sah...

Şirin, Şehitleri rahmetle andı

AK Parti Derince 72. İlçe Danışma Meclisi toplantısı İlçe Başkanı İbrahim Şirin ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İlçe Başkanı İbrahim Şirin, İl Yöneticisi Nuri Güney, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Işık ve Ayşe Mamat, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, teşkilat yöneticileri ve partililer katıldı. Organizasyonda açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı İbrahim Şirin, “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İnşallah mekanları cennet olur” dedi. Seçimlerde barış güvercinleri uçuranların, dostluk ve kardeşlikten bahsedenlerin şimdi nerede olduklarını ibretle izlediklerini belirten İlçe Başkanı Şirin, “Gencecik, pırıl pırıl vatan evlatlarının şehit olduklarını görüyoruz. O bölgede yaşayan kardeşlerimizin kötü emellere alet olduklarını, vatandaşlarımızın evlerini ve iş yerlerini terk etmek zorunda olduklarını acıyla, ibretle izliyoruz. İnşallah biz bu kararlı duruşumuzla, çalışmalarımızla, 2023, 2053, 2071 hedeflerimize hızla ilerledikçe bu saldırılar ne kadar artsa da Allah’ın izniyle bunların hepsine gereken cevabı vereceğiz. Seçimlerde barış güvercinleri uçuranların, dostluk ve kardeşlikten bahsedenlerin şimdi nerede olduklarını açık ve net bir şekilde görüyoruz” diye belirtti.

 

Teşkilat mensuplarına teşekkür etti

Konuşmasına tüm teşkilat üyelerine teşekkür ederek devam eden Şirin, “Ana kademesiyle, gençlik kollarıyla, Belediye Başkanımızla, meclis üyelerimizle, mahalle başkanlarımızla ve teşkilat üyelerimizle birlikte çok güzel ve verimli bir seçim dönemini arkada bıraktık. Bu anlamda tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi. Gençlik Kolları’nın çalışmalarına da değinen Şirin, “Gençlerimiz geçtiğimiz ay içerisinde iki önemli çalışma gerçekleştirdi. Birincisi Türkmen bölgesine yardım malzemesi gönderdiler. Ardından Mekke’nin Fethi dolayısıyla sayın Şevki Yılmaz’ın da katılımlarıyla önemli bir program düzenlediler. Bu gün Gençlik Kollarımızın birinci yıl dönümü. Başta Gençlik Kolları Başkanımız Tanju Yılmaz olmak üzere tüm genç kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Başkanı İbrahim Şirin’in ardından konuklara hitap eden İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, “Ülkemize hizmet etmek için çalışmaya devam ediyoruz. Hep birlikte başarılı bir süreci geride bıraktık. Mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev çalışan tüm arkadaşlarımıza canı gönülde teşekkür ediyorum” dedi. Birinci yılı alınlarının akıyla geride bıraktıklarını belirten Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, “Bu gün göreve başladığımız Gençlik Kolları’nda birinci yılımızı geride bıraktık. Bu bir yıl içerisinde iki önemli genel seçim geçirdik. Bu süreçlerden alnımızın akıya çıktık çok şükür. Geçtiğimiz ay içerisinde önemli çalışmalara imza attık. Bayırbucak’a bir tır göndermek nasip oldu. Bizlere büyük destek veren İlçe Başkanımıza, Kadın Kollarımıza, esnaflarımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten bu işi birlik olarak çok güzel bir şekilde sahiplendik” şeklinde aktardı.

 

Güzel bir yaşam merkezi oluşacak

Programda konukların soru ve görüşleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin yapmayı planladığı evsel atık projesi Körfez sınırları içerisinde düşünülen Derince’mizi de etkileyen bir konu. Bununla ilgili resmi bir yazı gelmedi. Bunun sadece ön çalışma olduğunu biliyoruz. Çenesuyu’muzun kaynağını etkileyecek bir nokta var ise bizde bu konuyla alakalı gerekli değerlendirmeleri yaparız” dedi. 60 Evler ile ilgili farklı bir giriş-çıkış noktası çalışmasının mevcut olduğunu aktaran Başkan Bulut, süreç içerisinde bu projenin de hayata geçirileceğini belirtti. Askeri alanın değerlendirilmesi noktasında yeşil alanlarla birlikte güzel bir yaşam merkezinin oluşturulacağını söyleyen Başkan Bulut, “Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir üniversite haline dönüştü. Askeri alan içerisinde sağlık açısında ilave bölümler yapılmak istenirse belirli bir bölüm kullanılabilecek. Fakat alanın farklı bir şekilde kullanılması söz konusu değil. Bakanımız Fikri Işık’ın düşündüğü proje doğru bir proje. Alan, Derince’mizin nefes alabileceği noktalardan birisi olacak. Burada halkımızın hizmetine sunulacak güzel bir yaşam merkezi oluşturulacak” dedi.

 

Otobüsler Şubat’ta hizmete girecek

60 Evler mevkiinde yaşanan toplu taşıma sıkıntısının 200 yeni otobüsün hizmete girmesiyle sona ereceğini aktaran Başkan Bulut, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından 200 yeni otobüs hizmetine sunulacak. Bizlerin birinci önceliği vatandaşlarımıza hizmet etmektir. Belediye otobüslerimiz Şubat ayından itibaren kullanıma açılacak” dedi. Sırrıpaşa Mahallesi’nde planlanan eğitim kampüsü projesi ile ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Bulut, Derince Lisesi ve Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu’nu yine Sırrıpaşa Mahallesi’nde bulunan alana taşıyarak burayı bir eğitim kampüsüne dönüştürmeyi planlıyoruz. Alan içerisinde anaokulu, ilkokulu, lise ve fen lisesi olması kaydıyla bu çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. Orayı çocukların en iyi şartlarda eğitim alabilecekleri bir ortam haline dönüştürmek istiyoruz. Boşalan diğer alanı bir sosyal tesis haline dönüştürmeyi planlıyoruz. Kütüphanesinden, sergi salonuna, DERMEK kurslarından, otoparkına bu alanı bir kompleks olarak değerlendireceğiz” dedi.

13 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR