Eğitimcilerin isyanı: Sözler tutulsun, kadrolar verilsin

Eğitim-Bir- Sen Kocaeli Şubesi üyeleri dün İl Milli Müdürlüğü binası önünde yaptıkları basın açıklaması ile sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu hale geti...

BÜYÜT

Eğitim-Bir- Sen Kocaeli Şubesi üyeleri dün İl Milli Müdürlüğü binası önünde yaptıkları basın açıklaması ile sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu hale getirilmesini istedi.

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi tarafından dün “Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilsin” talebiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenlendi. Eğitimciler, açtıkları pankartlar ile İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirili’ye seslendi. Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu yaptığı açıklamada, “Mademki ülkemizin öğretmene ihtiyacı var, sözleşmeli, vekil ve ücretli gibi adlar altında çalıştırılan öğretmenler kadrolu olmalı. Bunlar öğretmenlik yeterliliğine sahip değillerse, çocuklarımızın geleceği ehil olmayan ellere bırakılmamalı” dedi.

OLUMSUZ ETKİ
Keleşoğlu, “Farklı istihdam biçiminden dolayı hem eğitim sistemimiz, hem öğrenciler hem de sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenler olumsuz etkilenmektedir. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için sözleşmeli öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesine yönelik hazırlanan Yasa Taslağı bir an önce meclise sevk edilmelidir. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun, Bundan sonra herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacağız. Bütün öğretmenlerimizi kadrolu olarak istihdam edeceğiz” şeklindeki taahhüdünü yerine getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

30 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR