İşte Cumhurbaşkanının maaşı ve aldığı zam

Düzenlemenin kaldırılması istemiyle önerge veren CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Cumhurbaşkanı'nın maaşı net olarak 26.800 lira. Nüfusumuzun 5...

Düzenlemenin kaldırılması istemiyle önerge veren CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Cumhurbaşkanı'nın maaşı net olarak 26.800 lira. Nüfusumuzun 5 milyondan fazlası açlık, yoksulluk sınırının altında yaşarken bu parayı Cumhurbaşkanı'na vermek haramdır” dedi. Bu oranda artış gerçekleşirse Cumhurbaşkanı maaşı, 26.800 liradan, 30.175 liraya yükselecek.

 

AK Partili vekillere seslenerek önergeyi kabul etmelerini isteyen Atıcı, "Cumhurbaşkanı'nı maaşını artırdığınız zaman emekli milletvekillerinin de maaşı artacak. Yani kendi maaşımız, hepimizin maaşı artacak. CHP milletvekilleri diyoruz ki: Maaşımızda artış istemiyoruz, buyurun siz de istemeyin. Emekli milletvekilinin maaşı 9 bin lira civarında (Şu anki emekli vekil maaşı 8.190 TL) olurken, siz Ali Amca'ya 900 lirayı bile reva görmeyeceksiniz" diye konuştu.

 

SİYASİ PARTİLER YÜZDE 16.44 FAZLA PARA ALACAK

Siyasi Partiler Kanunu'na göre, siyasi partilere 2016 yılının tamamı için yapılacak yardımın hesaplanmasında, ilgili kanundaki genel bütçe gelir tahmininin yüzde 16,44 fazlası esas alınacak. İlgili kanun hükümleri uyarınca merkezi yönetim bütçe gelirlerinin yıllık tarh, tahakkuk ve tahsiline devam edilecek. Yapılan harcamalar, girişilen yüklenmeler ile tahsil olunan gelirler, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi'ne dahil edilecek.

 

ASGARİ ÜCRET 1300 LİRA OLACAK

Ağbal, seçim beyannamesi ve hükümet programında asgari ücreti 1 Ocak 2016'da bin 300 lira yapacaklarını belirttiklerini kaydetti.

18 Aralık 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

İzmitli - Sayın Cumhurbaşkanına ihbar...

İZAYDAŞ'paralel yapının elinde;

İZAYDAŞ'yöneticileri Paralel yapı ve HDP'nin elemanlarıdır...Gerçek AK'partililer dışlanmış durumda!..Recep Bilal ŞENGÜN'ün gitmesiyle yavaş,yavaş kurumu tamamen ele geçirdiler.AK PARTİ'sayesinde işe girmiş doğu kökenli yöneticilerin HDP'ye oy verdikleri...Diğerlerininde AK'partiye oy vermedikleri,evlerinin balkonunda muhalefet parti bayrağı astıkları konuşulmakta.Bu yapılanmanın (PARALEL & HDP)'kendilerinden olmayanları içlerine almadıkları yönetici kadrolarına kendilerinden olanların gelmesini sağladıkları ve direttikleri konuşulmakta.PARALEL YAPININ'uyuyor gibi gözüken yavaş,yavaş kurumu ele geçiren (İngiliz casusu Lavrensleri)’elemanları boş durmuyorlarmış,Arkalarında Fikri abileride varmış!..SARAÇ'zaten yanlız adamış SARAÇ'ı taktıkları,dinledikleri yokmuş...Bu elemanlar (PARALEL & HDP)'ne yapıp,ne edip kendi bildiklerini,dediklerini yapıyorlarmış!..

Yanıtla . 0Beğen 18 Aralık 09:49
03

Okuyucu - Vicdan sahibi birisinin dünya lideri bir şahsiyeti eleştirmesi vicdansızlığın ta kendisi ancak yavurun ekmeğini yiyen kılıcını sallar demiş atalarımız sahibinin sesi olmaya da mecbursun ama böyle bir eleştiri vicdansızlığın ta kendisi.

Yanıtla . 0Beğen 18 Aralık 09:49
02

haldun - sende cumhurbaşkanı ol o maaşı al öyleyse....

Yanıtla . 0Beğen 18 Aralık 09:49
01

can - mustafa denizli trt aylık 120.000 alırken haram değilde cumhurun aldığı para haram öylemi yazıklar olsun

Yanıtla . 0Beğen 18 Aralık 09:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR