Baklavacı Güllüoğlu, 140. Kuruluş yıldönümünü kutladı

Baklavacı Güllüoğlu 140. kuruluş yıldönümünü önceki akşam Kocaeli şubesinde gerçekleştirdiği iftar yemeğiyle kutladı. Güllüoğlu’nun hedefi önümüzdeki...

BÜYÜT

Baklavacı Güllüoğlu 140. kuruluş yıldönümünü önceki akşam Kocaeli şubesinde gerçekleştirdiği iftar yemeğiyle kutladı. Güllüoğlu’nun hedefi önümüzdeki 5 sene içinde Avrupa’nın tüm başkentleri, Amerika ve Arap ülkeleri olmak üzere toplamda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Dünya markası olmak üzere yola çıkan Baklavacı Güllüoğlu 140. yılında İzmit’te basın mensuplarına bir iftar yemeği verdi. İzmit Güllüoğlu’nda gerçekleştirilen yemekte Güllüoğlu’nun 140. yılının öyküsü, yeni hedef ve yatırımlar Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü tarafından paylaşıldı. 140. yılında, Amerika’da 7, Avrupa’da 2, Arap ülkelerinde ise 2 şubeye ulaşan marka, önümüzdeki 5 sene içinde Avrupa’nın tüm başkentleri, Amerika ve Arap ülkeleri olmak üzere toplamda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’ye global bir marka kazandırmayı amaçlayan Güllüoğlu, 2023 senesinde ise dünya borsasına kote olmuş ilk Türk markası olma çalışmaları içerisinde.

DEDELERDEN KALAN MİRAS
Baklavacı Güllüoğlu, baklava dendiğinde akla ilk gelen isim. Bundan bir buçuk asır önce 1871 yılında Antep’te başlayan, ustalığın kuşaklar boyu devam ederek global bir markaya dönüştüğü Güllüoğlu’nun 140. yılında İzmit Güllüoğlu’nda bir iftar yemeği gerçekleştirildi. Yemekte, 140. yılın anlamı ve önemi ile ilgili konuşma yapan Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, bir buçuk asırdır lezzet ve kalitesinden ödün vermeden başarı ve zorluklarla Güllüoğlu’nun tarihte yerini aldığını belirtti. Dedelerinden aldıkları geleneksel mirası Türkiye’nin gıda sektöründeki global markası olarak dünyaya taşımak için çalıştıklarını belirten Nejat Güllü:
“İstikrarlı ve emin adımlarla öncelikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde büyümeyi hedef edindik” dedi.

ABD’DE 3 ŞUBE DAHA AÇIYORUZ
Nejat Güllü şöyle konuştu “Güllüoğlu’nu Türkiye artık çok iyi biliyor, 2011 yılına geldiğimizde biz dünya markası olmak için bir çok adımı attık. Süreçlerimizi yönetiyor ve buralarda da Güllüoğlu markasını çok kıymetli bir noktaya taşımak için çalışıyoruz. Amacımız Türkiye’ye global bir marka kazandırmak” dedi. Türkiye’de yatırımlarına devam edeceklerini fakat öncelikli işlerinin yurtdışında yaygın Güllüoğlu zincirlerine ulaşmak olduğunun altını çizen Nejat Güllü: “Şimdiye kadar Türkiye’de büyük yatırımlar yaptık. Hali hazırda yurtiçinde 16 şube ile hizmet veriyoruz. Yakında açacağımız Ankara ve Malatya’daki yeni şubeler ve Bursa’daki 3. şube ile birlikte yurt içi şube sayımız 19’a ulaşacak. Yurtdışında ise 7 şube ile faaliyetteyiz, bu yıl sonuna kadar 4 şube daha açarak 11 şubeye ulaşacağız.

AÇILIŞ HAZIRLIKLARI
Açılış hazırlıkları devam eden şubelerin 3 tanesi Amerika’da. Miami, New Jersey ve Brigthon’da açacağımız yeni şubelerle bu yıl ABD’de 7 şubeye ulaşacağız.” Avrupa’da Hollanda Amsterdam’da geçen yıl açtıkları ilk şubeden sonra bu yıl da Düsseldorf’da ilk şubelerinin açılış hazırlıklarının devam ettiğini belirten Güllü, Almanya’da faaliyetlerini sürdürmek için şirketleştiklerini de sözlerine ekledi. Güllü, Arap ülkelerinde şimdilik Kuveyt ve Libya Trablusgarp’ta olan şube yatırımlarını da genişleteceklerini sözlerine ekledi. 2010 yılında 2 milyon USD’lik bir ihracat gerçekleştirdiklerini, toplamda 26 milyon 217 bin TL’lik ciroya ulaştıkları bilgisini veren Nejat Güllü, 2011 yılı için de yüzde 15’lik bir artış öngördüklerini söyledi.

16 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR