Kadınlar seyislik yapabilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR ve Türkiye Jokey Kulübü arasında yapılan protokol gereği ilimizde bir eğitim progr...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR ve Türkiye Jokey Kulübü arasında yapılan protokol gereği ilimizde bir eğitim programı düzenlendi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi Atçılık Meslek Yüksek Okulu, Kartepe İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Jokey Kulübü, Kartepe Hipodromu’nca ortaklaşa düzenlenecek eğitim programının açılışı önceki gün yapıldı.

 

KADIN SEYİS YETİŞECEK

Atçılık Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlileri ve Tarım İl Müdürlüğü personeli tarafından verilecek eğitimler 11 Ekim-15 Aralık tarihleri arasında 46 gün sürecek. İlimizden 16 kadının katılacağı “Kırsalda Kadın Seyis Yetişiyor Projesi” kapsamında kadın seyisler teorik ve pratik eğitime tabi tutulacak. Ayrıca eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara lisanslı kadın seyis sertifikası almaya hak kazanacaklar.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Kocaeli Üniversitesi Atçılık Yüksek Okulu konferans salonunda yapılan açılış törenine katılanlar arasında, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlhan Özel, Kocaeli Atçılık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Erdener Balıkçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, İŞKUR İl Müdür V. Engin Gülmez, Kartepe İlçe Halk Eğitim Müdürü Halil İbrahim Alkan,  Türkiye Jokey Kulübü Kartepe Hipodrom Müdürü Kaan Eren katıldı.

 

“ATLARIMIZ EMİN ELLERDE”

Toplantıda konuşan il müdürü İlhan Özel, “Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor eğitim programı, kadınlar için alternatif istihdam imkanı olacak. Artık atlarımız emin ellerde, kadın hassasiyeti burada öne çıkacaktır” dedi Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Teoman Bozoğluer tarafından projeyle ilgili kısa bir sunum yapıldı. Açılış kursun düzenleneceği Atçılık Meslek Yüksek Okulu teorik ve uygulama sahaları gezilerek son buldu. 

12 Ekim 2017 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR