Havuzun dibinden madalya çıkardılar

BAŞARILI OKULLAR Sporcular 50, 100, 200, 400 metre, serbest, kelebek, sırtüstü ve kurbağalama ile bayrak yarışlarına katıldı. Yüzme İl Birinciliği s...

BÜYÜT

BAŞARILI OKULLAR

Sporcular 50, 100, 200, 400 metre, serbest, kelebek, sırtüstü ve kurbağalama ile bayrak yarışlarına katıldı. Yüzme İl Birinciliği son gününde  200 serbest bay ve bayan,  50 serbest bay ve bayan ve 4 x 100 bayrak yarışları yapıldı. Kızlarda takım olarak Özel Atafen birinci, 50 Yıl Cumhuriyet ikinci ve Yahyakaptan Ortaokulu ise üçüncü oldu. Erkeklerde 1. 50.Yıl Cumhuriyet, Yahyakaptan Ortaokulu ise ikinci oldu

 

HAVUZDA KUTLAMA

Dereceye giren sporculara madalyalarını, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Engin Yaşar,  Okul Sporları İl Temsilcisi Göksel Ali Argun ve Yüzme İl Temsilcisi Seyfi Kıvılcım verdi. Yarışlar sonunda madalya ve kupalarını alan sporcular havuza atlayıp farklı bir sevinç yaşadılar.

 

50. YIL'DAN 17 ALTIN

50. Yıl Cumhuriyet bay ve bayanlarda 17 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük elde ederken, Özel Atafen 3 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük, Körfez Petkim 3 birincilik, bir ikincilik,  Özel Tunagür, Özel Conkabayırı ve Çenesuyu Ortaokulları  iki birincilik, Yahya Kaptan ve Sinan Dereli 1 birincilik elde etti. Erkeklerde Körfez Petkim öğrencisi Umut Barış Turna, 50. Yıl Cumhuriyet'ten Ömer Demirtaş ve Mert Ali Satır üç birincilik elde etti. Bayanlarda ise 50.Yıl Cumhuriyet'ten Milli yüzücü Zeliha Keser üç birincilik kazanmasını bildi. Öte yandan Zeynep Gencer, Zeynep Kösemen, Almila Talas ve Çeşminaz Selen Keçelioğlu da ikişer birincilik elde etti.

 

OKULLAR ARASI YILDIZLAR YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ SONUÇLARI:

13-14 YAŞ 50 METRE SERBEST ERKEK

1-Umut Barış Turna (Petkim Ortaokulu) 27.21 415

2-Emirhan Keskin (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  27.36 408

3-Ozan Berk Ekinci (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  27.41 406

4-Eren Çınar (Özel Tunagür Ortaokulu). 28.27 370

 

13-14 YAŞ 100 METRE SERBEST ERKEK

1-Umut Barış Turna (Petkim Ortaokulu). 1:00.38 412

2-Emirhan Keskin (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  1:01.29 394

3-Ramazan Özdemir (Dumlupınar Ortaokulu) 1:03.10 361

4-Serkan Atabaş (Uğur Mumcu Ortaokulu)  1:04.41 339

 

13-14 YAŞ 200 METRE SERBEST ERKEK

1-Umut Barış Turna (Petkim Ortaokulu)   2:13.05 416

2-Muhammed Fırat Kös (Yahya Kaptan Ortaokulu)  2:16.47 386

3-Cem Berkay Koçer (Başiskele Kartonsan Ortaokulu)  2:17.76 375

4-Göktuğ Boyoğlu (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  2:30.75 286

 

13-14 YAŞ 400 METRE SERBEST ERKEK

1-Eren Çınar (Özel Tunagür Ortaokulu)  4:35.33 458 

2-Umut Barış Turna (Petkim Ortaokulu)  4:48.92 396

3-Kerem Karaçengel (Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu) 5:00.70

4-Umut Kıldış (Yahya Kaptan Ortaokulu)

 

13-14 YAŞ 50 METRE KURBAĞALAMA ERKEK

1-Ömer Demirtaş (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  31.18 381

2-Çağatay Alper Üstününal (Şükrü Aracı Ortaokulu) 31.22 379

3-Emirhan Keskin (Conkbayırı Ortaokulu)  33.05 320

4-Serkan Atabaş (Uğur Mumcu Ortaokulu)  33.53 306

 

13-14 YAŞ 100 METRE KURBAĞALAMA ERKEK

1-Ömer Demirtaş (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  1:07.24 385

2-Muhammed Fırat Kös (Yahya Kaptan Ortaokulu) 1:12.66 305

3-Göktuğ Boyoğlu (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  1:18.08 246

4-Levent Kurnaz  (Özel Tunagür Ortaokulu)  1:21.62 215

 

13-14 YAŞ 50 METRE SIRTÜSTÜ ERKEK

1-Umut Kıldış (Yahya Kaptan Ortaokulu) 33.40 432

2-Ozan Berk Ekinci  (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  33.52 427

3-Eren Çınar (Özel Tunagür Ortaokulu)  33.78 417

4-Utku Öney (Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu) 33.86 414

 

13-14 YAŞ 100 METRE SIRTÜSTÜ ERKEK

1-Eren Çınar (Özel Tunagür Ortaokulu)  1:14.30 419

2-Utku Öney (Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu) 1:14.67 413

3-Umut Kıldış (Yahya Kaptan Ortaokulu) 1:14.67 413

4-Ozan Berk Ekinci  (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  1:16.45 384

 

13-14 YAŞ 200 METRE SIRTÜSTÜ ERKEK

1-Utku Öney (Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu)  2:42.89 406

2-Eray Atmaca (Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu)  2:43.44 402

3-Umut Kıldış (Yahya Kaptan Ortaokulu)  2:55.55 324

4-Orçun Yazıcı (Uğur Mumcu Ortaokulu)  3:06.92 269

 

13-14 YAŞ 100 METRE KELEBEK ERKEK

1-Mert Ali Satır (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  1:00.00 527

2-Ramazan Özdemir (Dumlupınar Ortaokulu)  1:06.12 394

3-Serdar Umut Öner (Yeniköy Denizdibi Ortaokulu)  1:06.44 388

4-Cem Berkay Koçer (Başiskele Kartonsan Ortaokulu) 1:06.52 387

 

13-14 YAŞ 200 METRE KELEBEK ERKEK

1-Mert Ali Satır (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  2:22.60 441

2-Çağatay Üstününal (Şükrü Aracı Ortaokulu) 2:27.00 402

3-Serdar Umut Öner (Yeniköy Denizdibi Ortaokulu)  2:36.13 336

 

13-14 YAŞ 200 METRE KARIŞIK ERKEK

1-Mert Ali Satır (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu) 2:22.54 454

2-Cem Berkay Koçer (Başiskele Kartonsan Ortaokulu) 2:27.39 411

3-Eray Atmaca (Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu)  2:28.89 399

4-Utku Öney (Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu)  2:30.32 387

 

13-14  AŞ 4X100 METRE SERBEST ERKEK

1-50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  4:26.97 323

Mert Ali Satır-Göktuğ Boyoğlu-Eren Berke Canbazlar-Ömer Demirtaş

 2-Yahya Kaptan Ortaokulu)  4:45.70 264

Umut Kıldış-Emre Mazılıgüne-Gökhan Çalgın-Muhammed Fırat Kös

 

13-14  YAŞ 4X200 METRE SERBEST ERKEK

1-50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu) 9:51.52 330

Ömer Demirtaş-Göktuğ Boyoğlu-Eren Berke Canbazlar-Mert Ali Satır

2-Yahya Kaptan Ortaokulu) 10:59.64 238

Emre Mazılıgüney-Umut Kıldış-Cengizhan Vonal-Muhammed Fırat Kös

 

13-14  AŞ 4X100 METREKARIŞIK ERKEK

1-50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu). 4:47.65 331

Ömer Demirtaş-Mert Ali Satır-Eren Berke Canbazlar-Göktuğ Boyoğlu

 2-Yahya Kaptan Ortaokulu)  5:43.05 195

Emre Mazılıgüney-Muhammed Fırat Kös-Umut Kıldış-Süha Özel

 

13-14 YAŞ 50 METRE SERBEST BAYAN

1-Zeynep Gencer (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  28.71 530

2-Çeşminaz Selen Keçelioğlu (Çenesuyu Ortaokulu)  28.97 516

3-Sude Keskin (Uğur Mumcu Ortaokulu) 30.82 428

4-Umay Eskialp (Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu)  31.85 388

 

13-14 YAŞ 100 METRE SERBEST BAYAN

1-Zeliha Keser (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  1:01.36 574

2-Zeynep Gencer  (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  1:05.80 465

3-Umay Eskialp (Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu)  1:09.75 391

4-Sude Keskin (Uğur Mumcu Ortaokulu) 1:09.78 390

 

13-14 YAŞ 200 METRE SERBEST BAYAN

1-Zeliha Keser (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  2:08.55 646

2-Bengü Aktarmaç (Karamürsel Özel Ekin Ortaokulu)  2:24.05 459

3-Ayça Ballıöz(Uğur Mumcu Ortaokulu)  2:35.75 363

4-Bengisu Babadağ (Özel Atafen Ortaokulu)  2:41.12 328

 

13-14 YAŞ 50 METRE SIRTÜSTÜ BAYAN

1-Zeynep Kösemen (50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  32.83 479

2-Zeynel Gencer (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  33.35 457

3-Sude Keskin (Uğur Mumcu Ortaokulu) 33.87 436

4-Elif Çoban (Uğur Mumcu Ortaokulu) 37.46 322

 

13-14 YAŞ 100 METRE SIRTÜSTÜ BAYAN

1. Zeynep Kösemen (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu) 1:09.86 494

2. Sude Keskin (Uğur Mumcu Ortaokulu) 1:14.80 402

3. Bengisu Babadağ (Özel Atafen Ortaokulu)  1:18.13 353

4. Sude Altınay (Özel Atafen Ortaokulu)  1:19.57 334

 

13-14 YAŞ 200 METRE SIRTÜSTÜ BAYAN

1-Zeynep Kösemen (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  2:26.41 551

2-Bengisu Babadağ (Özel Atafen Ortaokulu)  2:52.46 337

3-Sude Altınay (Özel Atafen Ortaokulu) 2:55.10 322

4-Ecem Sude Öztürk (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  3:12.95 240

 

13-14 YAŞ 50 METRE KURBAĞALAMA BAYAN

1-Almila Talas (Özel Atafen Ortaokulu)  36.34 497

2-İrem İlayda Çardak (Dumlupınar Ortaokulu)  37.97 436

3-Umay Eskialp (Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu)  40.18 368

4-Zeynep Kavaz (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  44.06 279

 

13-14 YAŞ 100 METRE KURBAĞALAMA BAYAN

1-Almila Talas (Özel Atafen Ortaokulu) 1:19.98 473

2-Bengü Aktarmaç (Karamürsel Özel Ekin Ortaokulu) 1:22.31 434

3-İrem İlayda Çardak (Dumlupınar Ortaokulu)  1:25.46 388

4-Sude Altınay (Özel Atafen Ortaokulu)  1:28.72 347

 

13-14 YAŞ 100 METRE KURBAĞALAMA BAYAN

1-Almila Talas (Özel Atafen Ortaokulu)  2:53.69 465

2-Bengü Aktarmaç (Karamürsel Özel Ekin Ortaokulu)  2:59.01 424

3-İrem İlayda Çardak (Dumlupınar Ortaokulu)  3:06.89 373

4-Sude Altınay (Özel Atafen Ortaokulu) 3:10.39 353

 

13-14 YAŞ 50 METRE KELEBEK BAYAN

1-Zeynep Gencer (Özel Conkbayırı Ortaokulu)  30.47 512

2-Çeşminaz Selen Keçelioğlu (Çenesuyu Ortaokulu) 30.80 495

3-Selen Tabak (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  37.76 269

4-Ayça Sezer Kocaaslan (Özel Atafen Ortaokulu)  37.97 264

 

13-14 YAŞ 100 METRE KELEBEK BAYAN

1-Çeşminaz Selen Keçelioğlu (Çenesuyu Ortaokulu) 1:11.09 464

2-Selen Tabak (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  1:13.44 421

3-Arzum Küçük (Özel Atafen Ortaokulu)  1:14.30 406

4-Bengü Aktarmaç (Karamürsel Özel Ekin Ortaokulu)1:14.81 398

 

13-14 YAŞ 200 METRE KELEBEK BAYAN

1-Çeşminaz Selen Keçelioğlu (Çenesuyu Ortaokulu)  2:33.32 488

2-Arzum Küçük (Özel Atafen Ortaokulu)  2:49.88 359

3-Ayça Sezer Kocaaslan (Özel Atafen Ortaokulu)  3:24.50 206

 

13-14 YAŞ 200 METRE KARIŞIK BAYAN

1-Zeliha Keser (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  2:22.86 641

2-Zeynep Kösemen (50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  2:42.31 437

3-İrem İlayda Çardak (Dumlupınar Ortaokulu) 2:49.43 384

4-Arzum Küçük (Özel Atafen Ortaokulu)  2:49.48 384

 

13-14  AŞ 4X100 METRE SERBEST BAYAN

1-50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu) 4:40.92 407

Zeynep Kösemen-Ecem Sude Öztürk-Selen Tabak- Zeliha Keser

2-Özel Atafen Ortaokulu)  4:50.46 368

Bengisu Babadağ-Sude Altınay-Almila Talas-Arzum Küçük

3-Yahya Kaptan Ortaokulu)  9:13.13 53

Sanem Arıcan-Sude Eylül Top-Melisa Tomur-Leyla Simay Metin

 

13-14 YAŞ 4X200 METRE SERBEST BAYAN

1-50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  10:04.41 429

Zeliha Keser-Selen Tabak-Ecem Sude Öztürk-Zeynep Kösemen

2-Özel Atafen Ortaokulu)  10:52.34 341

Zeynep Su Urkan-Bengisu Babadağ-Ayşe Melis Öztürk-Sude Altınay

 

13-14 YAŞ 4X100 METREKARIŞIK BAYAN

1-50 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu)  5:07.27 395

Zeynep Kösemen-Selen Tabak-Zelih, Keser-Ecem Sude Öztürk

2-Özel Atafen Ortaokulu)  5:08.76 389

Bengisu Babadağ-Arzum Küçük-Almila Talas-Sude Altınay

 

KIZLARTAKIM PUAN SIRALAMASI

1-Özel Atafen Ortaokulu                     9392 Puan

2-50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu            9254 Puan

3-Yahya Kaptan Ortaokulu                 9085 Puan

 

ERKEKLER TAKIM PUAN SIRALAMASI

1-50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu            7229 Puan

2-50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu            5465 Puan

27 Mart 2015 Kocaeli- Spor



Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR