Sokak hayvanları için biraraya geldiler

Bugüne kadar Hayvan Dostu Belediye anlayışıyla hareket eden, sokak hayvanlarıyla ilgili birçok uygulamada ve projede öncü olan İzmit Belediyesi, Soka...

Bugüne kadar Hayvan Dostu Belediye anlayışıyla hareket eden, sokak hayvanlarıyla ilgili birçok uygulamada ve projede öncü olan İzmit Belediyesi, Sokak hayvanları ile ilgili yeni projeler için görüşmeler gerçekleştiriyor.

 

İNSANLARDAN ÖNCE YARATILDILAR

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ve Başkan Yardımcısı İlksen Aydın İzmit Belediyesi’ne yapmış oldukları ziyarette sokak hayvanlarıyla beraber yaşama konusunda halkımızı bilinçlendirecek yeni projeler konusunda görüşmelerde bulundu. İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç ile yapılan görüşmede konuşan Dernek Başkanı Gonca Çelik Ketenağ, bu dünya hepimize ait, dünyanın oluşumunda önce bitkiler ve hayvanlar daha sonra insanlar yaratıldı. Bu canlıların hepsinin sorumluluğu ve emaneti bize ait. İnsanoğlu zekâsını ve yeteneğini kullanabilme üstünlüğü ile övünebiliyorsa, kendinden daha aciz canlıları koruyarak, sorumluluklarını alarak onların hayatlarını en iyi koşullarda sürdürebilecek yetenek ve işlevlere de sahiptir.

 

İNSAN HAYATI KADAR ÖNEMLİ

Anlamlı ziyaretleri için Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneğine teşekkür eden Başkan Yardımcısı Güray Oruç kendileriyle tanışmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ‘İnsanlarımızın hayatı kadar hayvanlarımızın hayatı da bizim için önemli, halkımızı sokak hayvanlarıyla yaşama konusunda bilinçlendirmek amacıyla hazırlanacak her türlü çalışmada, her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Bu konuda birlikte büyük projeler gerçekleştireceğiz.’ diyerek derneğin çalışmaları konusunda kendilerinden bilgiler aldı.

21 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR