Ortaokullarda birinci Kandıra oldu

Her yıl geleneksel olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlendi. 12 ilçe kendi içerisinde yarışma yaptıktan sonra ilçe birincileri...

Her yıl geleneksel olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlendi. 12 ilçe kendi içerisinde yarışma yaptıktan sonra ilçe birincileri ilde birincilik elde etmek için yarışıyorlar. 12 ilçenin birincisi olan ortaokulları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde biliglerini yarıştırlar.

 

KATILAN OKULLAR

Düzenlenen yarışma da Başiskele Özel Conk Bayırı Ortaokulu, Çayırova Özel İsabet Ortaokulu, Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu, Derince Şükrü Aracı Ortaokulu, Gebze Osmangazi Ortaokulu, Gölcük Değirmendere Atatürk Ortaokulu, İzmit Edebali Ortaokulu, Kandıra Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu, Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu, Kartepe İstasyon Ortaokulu ve Körfez Hereke Nuh Çimento Ortaokulu’nun kıyasıya yarıştığı bilgi yarışmasının galibi Kandıra Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu oldu.

 

DERECEYE GİRDİLER

Yarışmada 5 Türkçe, 4 Matematik,4 Fen ve Teknoloji, 4 Sosyal Bilgiler, 3 İngilizce, 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 3 Genel Kültür olmak üzere toplam 25 soru sorulurken yarışmada 180 puan alan Kandıra Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu ortaokullar arası yarışmanın 1.’si oldu. 25 soru sonunda en yüksek 2. Puanları alan Başiskele Özel Conk Bayırı Ortaokulu ve Körfez Hereke Nuh Çimento Ortaokulu 2. Ve 3.’lük için yarıştı. Sorulan 4 ek soruyu iki okulunda bilmesi ile birlikte kura çekimi yapıldı. Çekilen kurada yarışmanın 2.’si Başiskele Özel Conk Bayırı Ortaokulu oldu. Yarışmaya katılan tüm okullara teşekkür belgesi verilirken, dereceye giren öğrencilere para ödülü ve plaket ödülü verildi.

Serkan BORLAK  

20 Mayıs 2016 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR