Can: AKP, CHP ve MHP bizden kopya çekiyor

BTP milletvekili adayları Muharrem Can ve Cahit Barutçu, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda konuştu. Parti programı haline getirdikleri Mi...

BTP milletvekili adayları Muharrem Can ve Cahit Barutçu, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda konuştu. Parti programı haline getirdikleri Milli Ekonomi Modeli’nde yer alan Sosyal Devlet projelerini anlattılar.

 

BAŞBAKAN DA AKP'DE İŞ KALMADIĞINI ANLADI

Can,“Bizim projelerimiz üzerine bina edilmiş bir seçim dönemi geçiriyoruz. Esasen AKP, CHP ve MHP baştan beri bizden kopya çekiyor. Gelseler bize Prof. Dr. Haydar Baş’a deseler ki, ‘Biz sizin düşüncenizi alıyoruz, müsaade et’, ederiz niye etmeyelim!” 2002 yılından buyana kullandığımız bir slogan var: ‘Var mısınız?’ diye. Bu sloganı Başbakan almış, kullanıyor. O da AKP’de iş kalmadığını anladı, ‘Tek çözüm Bağımsız Türkiye Partisi’dir’ dedi ve bize geliyor. Doğru yapıyor.”

 

CHP İNSANLARIN GÖNLÜNÜ YIKTI

Konuşmasında CHP’yi eleştiren Can, “CHP yüzde 35 hedefiyle yola çıktı, göreceksiniz yüzde 20 alamayacak. Neden? Çünkü bu kadar insanının gönlünü yıktı. CHP’liler bize geliyor ve ‘Hocamızla beraberiz’ diyor. CHP’liler Bağımsız Türkiye Partili oluyor. Zaten CHP’nin Atatürk’ü temsil etmesi asla mümkün değil. Atatürk’ü bu millete dinsiz bir kişilik olarak tanıttılar. Atatürk, Türk milletinin atası olmaktan çıkarıldı ve millet Atatürk’ten koptu. Şimdi Atatürk merkez, bir bilek bir yürek oluyoruz. Şimdi Prof. Dr. Haydar Baş hocamız Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan kitabını yazdı, okuyacaksınız. Bu kitabı okuduğunuzda göreceksiniz ki bize tanıtılan Mustafa Kemal ile gerçek Mustafa Kemal çok farklı bir insan” şeklinde konuştu. 

 

MHP TÜRKEŞ’İN YOLUNDAN SAPTI

MHP’yi de eleştiren Can; “Rahmetli Türkeş’in yolundan gidiyoruz diyorlar. Onların gittiği yol kesinlikle rahmetli Türkeş ile bağdaşmaz. Gerçek Ülkücüleri, bozkurtları temsil eden parti MHP değil Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Toplumu didik didik ediyoruz. Gezmediğiniz yer, gitmediğiniz köy, mahalle, sokak, ev, apartman kalmayacak” dedi.

21 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR