Alo 130 sizin için…

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda bulunan sanayi ürünlerine ilişkin ihbar ve şikâyetlerin Türkiye’nin her yerinden doğrudan ilgili b...

BÜYÜT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda bulunan sanayi ürünlerine ilişkin ihbar ve şikâyetlerin Türkiye’nin her yerinden doğrudan ilgili birimlere yapılabilmesini sağlayan Alo 130 Ürün Güvenliği İhbar ve Şikâyet Hattı aktif olarak hizmet veriyor.

 

BİLDİRİLİYOR

03.11.2014 tarihinden Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan; Aerosol Kaplar, Asansörler, ATEX Ürünleri, Basınçlı Ekipmanlar, Elektrikli Ekipmanlar, Gaz Yakan Cihazlar, Kazanlar, Makineler, Otomotiv, Sivil Patlayıcılar, Teleferikler ile Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Yasal Metroloji ve Hazır Ambalajlı Mamullere ilişkin ihbar ve şikâyetler ALO 130’a bildiriliyor.

 

46 ŞİKÂYET

Bu kapsamda, sorunlu ürünlere ilişkin toplam 46 adet şikâyet alındı. Bunlardan 40 adedi asansör, 2 adedi otomotiv, 1 adedi elektrikli ekipmanlar ürün gruplarında yer alan ürünlere ilişkin kaydedildi. 3 adet başvuru ise Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki ürünlere ilişkin yapıldı..

 

SORUNLARA CEVAP

Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan ürünlere ilişkin şikâyetlerin 30 adedi ilgili şubeler tarafından cevaplandırıldı. 13 şikâyet ile ilgili işlem süreçleri devam ederken, 3 adet şikâyet ise işlem yapılmak üzere Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğüne iletildi. Ayrıca, Alo 130 İhbar ve Şikâyet Hattına gelen Bakanlık görev ve yetki alanında bulunmayan ürünlere ilişkin olarak yapılan şikâyetler ise ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirildi.

28 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR