CHP'den sert tepki

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  CHP Genel Başkanı ve CHP’lilere sosyal paylaşım sitesinden ağır küfürler ve hakaret eden AKP Başiskele İlçe Te...

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  CHP Genel Başkanı ve CHP’lilere sosyal paylaşım sitesinden ağır küfürler ve hakaret eden AKP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın eski yönetim kurulu üyesi Hilmi Yücel ve KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu İsmail Karaosmanoğlu için sert açıklamalar bulundu.

 

Bir süredir yurt dışında olan Cengiz Sarıbay konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayımlandı. Sarıbay, “Tüm hayatım boyunca olduğu gibi, parti ve partililerimin bana verdiği bu çok onurlu İl Başkanlığı görevini yaparken insan ilişkilerine dikkat edeceğimi, seviyeyi düşürmeyeceğimi, genel ahlak ve hukuk kurallarına uygun bir dil kullanacağımı defalarca deklare ettim. Çünkü hayata farklı bakmak, bir başka pencereden bakan birine hakaret etme hakkını bize vermiyor. Bu çerçevede inandığımızı söylemekten hiç çekinmesek de seviyeyi hiç düşürmedim, hiçbir arkadaşım da düşürmedi” ifadelerinde bulundu.

 

KÜFÜRÜ BİR HAK VE YÖNTEM OLARAK GÖRMEDİK

Sarıbay, “Eleştirilerimizi yaparken hakaret ve küfür etmeyi bir hak ve yöntem olarak görmedik.

Ancak Genel Başkanımıza, partimize ve inandığımız tüm değerlere ağır hakaret içeren bir dil ile karşı karşıyayız. Mevlana’nın söylediği gibi “Köpek bizi ısırdı diye bizde köpeğimi ısıralım” düşüncesi ile bu dili kullananları muhatap almak ve onların anlayacağı dilde konuşmak bize yakışmaz”

 

KÜFÜR ETME EDEPSİZLİĞİ

“Artık kendi fikirlerini üretmekten-söylemekten iyice uzaklaşan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bir metni okunurken bile hazır ol duruşunda bekleyen kadrolar, sadece ve sadece CHP düşmanlığı yaparken fütursuz ve kuralsız davranıyorlar. Kullandıkları kabul edilemez dilin dozunu sürekli hakaret ve küfürlerle artırıyorlar. Genel Başkanımızın kendi kullandıkları bir cümleyi tekrar etmesine bile tahammül edemeyen kişiler, küfür etme edepsizliğini artık olağanlaştırdılar.”

 

AKIL ALMAZ KÜFÜRLER

“Çocuklarımızın- kadınlarımızın uğradığı şiddet, taciz ve tecavüz olayları karşısında sesleri çıkmayanlar, kendi kullandıkları “ önüne yatarım” deyimini kadınlara hakaret olarak anlamayı tercih ederek protestolar yapmışlardı. Ama kendileri her hakareti ediyorlar. Son yaşananlara bakalım; AKP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın eski yönetim kurulu üyesi Hilmi Yücel partililerimize ve genel başkanımıza, analarımıza akıl almaz küfürler etti. O kadar ağır sözlerle hakaretler etti ki buraya örneklemek için bile alamıyorum.”

 

KARAOSMANOĞLU’DA SEVİYESİZ PAYLAŞIM YAPTI

“AKP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapmış, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’nın oğlu İsmail Karaosmanoğlu’da seviyesiz- hakaret dolu tweetler attı. Bütün bu sözleri kendilerine iade ediyorum.

Bu konuda cezai ve hukuki yollara başvuracağız  Ancak; Bu kişilerle ilgili AKP Başiskele İlçe yönetimini ve AKP Kocaeli İl Başkanını da göreve çağırıyorum.  Onların bu ağır hakaretleri eden ve, bu davranışları yapan şahıslara gereken cezayı vermelerini bekliyoruz. Hiç kimse hepimiz için kutsal olan analarımıza ve inandığımız değerleri temsil eden partimize ve partimizin lideri Genel Başkanımıza küfür edemez. Eğer AKP’liler gereğini yapmazsa CHP’liler olarak bu hakaretleri karşılıksız bırakmayacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz”

Haber: Ahmet HAZER

26 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR