Başiskele’de huzur var, birliktelik var

İftar programına katılan yaklaşık 2 bin 500 kişi orucunu aynı masa etrafında açarak dua ediyor, suyunu, ekmeğini paylaşıyor. Sahilde verilen iftar yem...

BÜYÜT

İftar programına katılan yaklaşık 2 bin 500 kişi orucunu aynı masa etrafında açarak dua ediyor, suyunu, ekmeğini paylaşıyor. Sahilde verilen iftar yemeklerinin yanı sıra ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahibi aileleri de unutmayan Başiskele Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevinden evlere sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

 

Başiskele Belediyesi bu yıl da Ramazan'ın ruhuna uygun etkinliklerle bu mübarek ayı tüm manasıyla ihya ediyor. Yediden yetmişe her yaş ve kesimden vatandaşa hitap edebilen zengin programlarıyla sadece Başiskele’ye değil tüm Kocaeli’ye coşku dolu bir Ramazan yaşatıyor. 

 

Ramazan ayının bereketini ilçe halkı ile paylaşan Başiskele Belediyesi yine ilçede faaliyet gösteren işyeri sahiplerinin katkıları ile düzenlediği iftar yemekleri ile binlerce kişiyi buluşturuyor. Hafta içi her akşam gönül köprülerinin kurulduğu, kardeşlik ve paylaşma duygularının ön plana çıktığı Başiskele ’de iftar yemekleri bunlarla sınırlı kalmıyor. İftarlara katılamayan hasta ve yaşlılar için her gün aşevinden evlere iftar yemeği servisi yapılıyor. Başiskele Belediyesi Aşevinde pişen yemekler her gün ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

 

Başiskele Sahili’nde Rengin İnşaat’ın katkıları ile verilen iftar yemeği sonrasında sahne alan İbrahim Cuşan en güzel ilahi eserleri Başiskele halkı için seslendirdi.

05 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR