HDP’ye 3 başvuru daha

Partiye geçtiğimiz gün Ahmet Okuyucular, Ahmet Akbay ve Bedia Salhan başvuru yaptı. HDP’de böylece Perşembe günü sonlanan başvurularla birlikte 2’si...

BÜYÜT

Partiye geçtiğimiz gün Ahmet Okuyucular, Ahmet Akbay ve Bedia Salhan başvuru yaptı. HDP’de böylece Perşembe günü sonlanan başvurularla birlikte 2’si kadın 16 aday adayı oldu.

Halkların Demokratik Partisi’nde başvuruların uzatılmasının ardından partiye milletvekili aday adaylığı başvuruları devam etmişti. Partiye son olarak 3 isim daha başvurdu ve milletvekili aday adayı sayısı 16’ya yükseldi.

 

"AKP İLE MÜCADELE İÇİN ADAYIM"

Adaylığıyla ilgili konuşan Ahmet Okuyucular, “Son zamanlarda AKP’nin özellikle İslami kesimi istismar etmesi beni onlara karşı harekete geçirdi. Bir Müslüman olarak bunu millete deklare etmek gerektiğine inanıyorum. HDP bütün milletleri inançları ve ezilenlerin temsil ediyor o yüzden aday oldum. Türkiye’nin geleceği HDP’dir. Tüm kesimlerin HDP’ye destek vermesi gerekmektedir. 7 Haziran’da sonra büyük bir oy potansiyeli ile bunu meclise yansıtacağımıza inanıyorum Yoksa bir 50 yıl daha bu ülke AKP’nin dayattığı anayasa ile yönetilecek, çocuklarımızın geleceği için herkesi HDP ye oy vermeye davet ediyorum. Bir gün herkes HDP’li olacaktır” dedi.


AHMET OKUYUCULAR KİMDİR?

1976 Diyarbakır Silvan doğumlu olan okuyucular faili meçhul cinayetler ve köy boşaltma olayları sebebiyle İzmit’e göç etti. 2000 yılına kadar inşaat ve dekorasyon isiyle uğraştı. 2000-2002 yılları arasında DEHAP (Demokratik Halk Partisi) il yöneticisi ve il saymanlığı yaptı. 2004-2009 yıları arasında Diyarbakır’da özel hastane işletmeciliği ve müdürlüğü yaptı. Ardından Derince Araştırma Hastanesi’nde radyoloji bölüm sorumlusu olarak çalıştı. Evli ev 3 çocuk babası olan Okuyucalar, şuan emlak ve gayrimenkul işi ile uğraşıyor. İyi derecede Kürtçe, Arapça bilen Okuyucular ayrıca medrese eğitmenliği de yaptı.


BEDİA SALHAN KİMDİR?

1965 Van Muradiye doğumlu. 1998’den beri Kocaeli’de ikamet ediyor. Ev hanımı ve bekar olan Bedia Salhan 2006’dan beri partinin üyesi. Daha önce Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) İzmit ilçe yöneticiliğinde bulunan Salhan, ‘HDP’ye güvendiğim için aday adyaı oldum. HDP, ezilenlerin, sosyalistlerin ve tüm halkların temsilcisi olmuştur.

05 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR