SUMOTAŞ, Frito Lay'ın tüm isteklerine “EVET” dedi…İMZALAR ATILDI

SUMOTAŞ- Frito Lay arasındaki gerginlik tatlıya bağlandı. SUMOTAŞ, Frito Lay’ın anlaşmanın bozulması halinde İstanbullu firmaya ödeyeceği 700 bin lira...

BÜYÜT

SUMOTAŞ- Frito Lay arasındaki gerginlik tatlıya bağlandı. SUMOTAŞ, Frito Lay’ın anlaşmanın bozulması halinde İstanbullu firmaya ödeyeceği 700 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul edince taraflar dün yeni anlaşmaya imza attı
SUMOTAŞ ile Frito Lay arasında aylardır süren gerginlik sona erdi. SUMOTAŞ, Frito Lay’ın tüm isteklerini kabul etti. Bilindiği gibi Frito Lay, İstanbullu bir firma ile anlaşmış ve sözleşmenin bozulması halinde 700 bin liralık tazminat maddesi konmuştu.
Frito Lay, SUMOTAŞ’a 700 bin liralık tazminatın ödenmesi durumunda kendileriyle sözleşme imzalayabileceklerini iletti. SUMOTAŞ da 700 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul edince dün Valilik binasında yeni sözleşme imzalandı. Yeni sözleşmeye Frito Lay Genel Müdürü Ece Aksel ve SUMOTAŞ adını Hasan Subaşı imza attı.
İŞTE SÖZLEŞMENİN ANA MADDELERİ;
1-Sayın Valinin en son belirlediği indirim koşulları geçerli olacaktır. Bu indirimler, ilk sene için ortalamada % 12’dir.
2-Frito Lay’e ait 6 kamyonun 3’ü İstanbul’da (İstanbul taşımalarının % 20’siyle sınırlı olacak şekilde), diğer 3’ü, diğer rutlarda kullanılacaktır.
3-Frito Lay, haftada 10’ar seferle sınırlı olmak koşuluyla i) İçecek/Yiyecek beraber taşıma ve ii) hammadde getiren kamyonlara dönüş yükü verme konusunda 3. kişi kamyonlarını veya PepsiCo kamyonlarını kullanma hakkını saklı tutar.
4-Frito Lay’in ödeme vadesi, 7 gün ile başlayıp, her 3 ayda 1 hafta artırılarak, 9 ayın sonunda 30 güne çıkarılacak ve 30 gün olarak sabitlenecektir.
5-Sözleşme 3 yıl sonra sona erecektir, o tarihten sonra, serbest piyasa koşullarında açılan ihale sonucu kazanan firma devreye girecektir. Sumotaş, herhangi bir engelleme yapamaz.
6-Sumotaş, sözleşme imzasını takiben 60 gün içinde Genel Kurul yapacak ve yeni yönetim seçecektir. Bu yeni yönetime, şu ana kadar Frito Lay’e karşı hukuka aykırı eylemlerde bulunan ve/veya haklarında cezai kovuşturma bulunan kişiler girmeyecektir. Bu şarta uygun davranılmaması halinde, Frito Lay sözleşmeyi feshedecektir.
7-İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmış olduğundan, iptal tazminatı yükümlülüğü doğmuştur. 700 bin TL’lik bu tazminat Sumotaş’tan şu şekilde tahsil edilecektir: Sumotaş, Eylül ayı sonuna kadar, 330 bin TL’yi Frito Lay’e ödeyecek, geri kalan 370 bin TL ise Ekim-Kasım-Aralık aylarına yayılarak Sumotaş alacaklarından mahsup edilecektir.

06 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR