Şiddete son vermek için yürüdüler

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri ve beraberindeki grup, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle önceki akşam yürüyüş düzenl...

BÜYÜT

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri ve beraberindeki grup, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle önceki akşam yürüyüş düzenledi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Kocaeli Kadın Platformu üyeleri ve beraberindeki bir grup, “kadına şiddete hayır” demek için önceki akşam yürüyüş düzenledi. Ellerinde meşalelerle ve dövizlerle bir araya gelen grup, belediye iş hanı önünde toplandı. Erkeklerin de destek verdiği yürüyüşe katılanlar “Elimi Bedeninden Çek, Tacizciler dışarıda eğitimciler içeride, Kadına şiddete hayır” gibi sloganlarla Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdüler.

AKP tahammül edemiyor
Sabri Yalım Parkı’na gelen kalabalık grup adına basın açıklamasını Eğitim Sen Kadın Sekreteri Aysun Türkdönmez yaptı. Türkdönmez “Bugün tüm Dünya'da kadınların yarısından fazlası şiddete maruz kalırken Türkiye’de her gün 5 kadın en yakınındaki erkekler tarafından öldürülüyor. AKP Hükümeti bir yandan yasal düzenlemelerle kadın adını bakanlıktan çıkararak kadının adına bile tahammül edemediğini gösterirken, diğer yandan kadına yönelik şiddetle ilgili yasal düzenlemeleri gündemde tutuyor” dedi.

Mücadelede kararlıyız
Kadınların çalışma ortamlarında cinsel tacize maruz kaldıklarını belirten Türkdönmez, “Kadına yönelik şiddete Eğitim emekçisi kadınlar iş yerinde en çok mobbing, cinsel taciz gibi sorunlar yaşıyor. Bizler, kadınlar olarak kadına yönelik her türlü ayrımcılığın ve şiddetin önlenmesi için toplumun her kesiminden kadınlarla ortak mücadele etmeye, kreş, doğum izinlerinin arttırılması, kadrolu ve güvenceli çalışma için örgütlenmeye kararlıyız. Kadına yönelik her türlü ayrımcılığa ve şiddete son” ifadelerine yer verdi. Basın açıklamasının ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

26 Kasım 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR