Kara: Halkımız saf yerine koyuluyor

TMMOB Kocaeli Şube Başkanı Nedim Kara, "İzmit Belediyesi halkımızı saf yerine koyuyor" açıklamasında bulunduMakina Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Baş...

BÜYÜT

TMMOB Kocaeli Şube Başkanı Nedim Kara, "İzmit Belediyesi halkımızı saf yerine koyuyor" açıklamasında bulundu

Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Nedim Kara, kendilerinin İzmit Belediyesi’nin Asansör Bakım ve Yönetmeliği’nin yanlışlığı konusundaki yaptıkları açıklamaya yönelik, İzmit Belediyesi’nden gelen cevaba yanıt için basın açıklaması düzenledi. TMMOB Kocaeli Şube Başkanı Nedim Kara ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı açıklama şube binasında gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi'nin 01.01.2012 tarihinden itibaren, asansörlerin yıllık kontrolünün asansör konusunda akredite olmuş A tipi muayene kuruluşları tarafından yapılması yükümlülüğünün getirilmiş olduğunu ifade eden Nedim Kara, “Makine Mühendisleri Odası olarak hem uzmanlık konularımızdan hem de faaliyet alanlarımızdan olan bu konuda İzmit Belediyesi’nin duyurusundan sorunlu gördüğümüz bölümler hakkında kent kamuoyunu bilgilendirmiştik. Odamızın yaptığı bilgilendirmeye yönelik İzmit Belediyesi tarafından yapılan talihsiz açıklama ile birlikte yeni bir açıklama yapma sorumluluğumuz doğmuştur" dedi.

“YANLIŞ YÖNLENDİRME”
Sorulan sorulara cevap vermek yerine kamuoyunu yanlış yönlendirmeye devam edildiğini belirten Kara," Adı geçen açıklamamızda İzmit Belediyesi’nin ‘Türkiye'de ilk kez İzmit'te asansörler yönetmelikler çerçevesinde denetlenmeye başlandı’ duyurusunun halkımızda yanlış bilgi verdiğini ifade edip, hatta bu konuda bırakın ilk olmayı geç dahi kalındığı başka belediyelerde daha öncesinden başlayan denetimleri sıralamıştık. Yine kontrol bedelinin ülkemizdeki diğer belediyelerin iki katı olduğunu, bunu sebebinin ise kontrollerden alınan ücretin fırsatçılıktan dönmesini gerekliliğini ifade etmiştik" şeklinde konuştu.

“GERÇEK GİZLENİYOR”
İzmit Belediyesi’nin halkımızı saf yerine koyduğunu da ekleyen Kara,"İzmit Belediyesi açıklamasında asansörlerin ruhsat harçlarının bedellerinin düşürüldüğünü ifade ederek, halkımızın açıklamaya esas konu olan asansörlerin yıllık kontrol bedelinin ülkemizdeki diğer belediyelere göre iki kat olduğu gerçeğini gizliyor. Böylelikle halkımız saf yerine koyuluyor. Bu konuda ihale yapıldığını ifade ederken ihalenin sonuç aşamasında ihaleyi alan firmadan başka bir katılım olmadığını ifade etmiyor. Kontrol bedelinin belediye meclisi kararı ile tespit edildiğini ifade ederken bu konuda mecliste yapılan oylamanın eşit çıkması sonucu İzmit Belediye Başkanı’nın oyu ile kararın Belediye Meclisi’nden geçtiğini saklıyor. Odamızın ihaleye katılmadığını ifade ediyor ama odamızın, İzmit Belediyesi tarafından asansör kontrollerini 2 katına yapılarak yarısının İzmit Belediyesine aktarılması teklifini,'Makine Mühendisleri Odası olarak bu fırsatçı tutumun içerisinde yer almayacağımızı' ifade ederek tekliflerini ret ettiğimizi saklıyor" ifadelerini kullandı.

15 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR