Türkiye teknoloji alanında gelişiyor

KOÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Teknopalas Yüksek Teknoloji Sisteml...

KOÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Teknopalas Yüksek Teknoloji Sistemleri Kurucu Ortağı ve MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektörü Başkan Yardımcısı Fahrettin Oylum ve ERLAB Yazılım firmasının CEO’su Mustafa Kamil Sağıroğlu açıklamalarda bulundu.

 

“TÜRKİYE GELİŞİYOR”

MÜSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgiler veren Fahrettin Oylum, “Dernek olarak, farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Üyelerimiz farklı alanlarda ürünler üretip, patentlerini almakta ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yapılıyor. Bizde Türkiye’de ve dünyada gelişmiş olan bu sektörlerdeki işleyişleri örnek alıp bilişim sektöründe uygulamaya çalışıyoruz” dedi. Türkiye’nin teknoloji alanındaki durumunu da değerlendiren Oylum, gelişimin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

 

“YAN SEKTÖRLER ÖNEMLİ”

Oylum’un ardından açıklamalarda bulunan Mustafa Kamil Sağıroğlu, Türkiye’deki yazılım sektörünü değerlendirdi. Sağıroğlu, “Ülkemizde yazılım sektörü önceki yıllara göre daha gelişmiş durumda. Bu gelişme son yıllarda Ar-Ge’ye yapılan destekten kaynaklanıyor. Yazılım sektörünün tek başına gelişmesi mümkün değil, gelişim ancak yan sektörlerinde desteğiyle olabilir. Bununla birlikte yazılım sektörü de diğer sektörlerin gelişmesine yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

17 Mart 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR