Civelek, listesini savundu

AKP’nin seçilmiş il başkanı olan Mahmut Civelek, kongre sonrası listesi hakkında çıkan eleştirileri kınarken oluşturduğu listeyi savunduAKP İl Teşkila...

BÜYÜT

AKP’nin seçilmiş il başkanı olan Mahmut Civelek, kongre sonrası listesi hakkında çıkan eleştirileri kınarken oluşturduğu listeyi savundu
AKP İl Teşkilatı’nın seçilmiş başkanı olan Mahmut Civelek, dün parti binasında kongre sonrası bir değerlendirme yaptı. Civelek, yönetim listesini oluştururken hiçbir baskının olmadığını kaydederken, tercihine göre eski ilçe başkanlarını alıp almadığını açıkladı. Öte yandan Civelek, Başbakanın dikkat çektiği Kocaelispor için ise Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere valilik ve diğer ilgili kişilerle bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını belirtti. Civelek, ilk yönetim toplantılarını yarın akşam yapacaklarını ifade ederken icra kurulunu ise 2 haftaya kadar oluşturacaklarını kaydetti.
“HEYECAN, STRES VE YORGUNLUK OLDU”
Civelek, Cumartesi günü gerçekleşen kongrenin herkese hayırlı olmasını dileyerek, kongre için çalışan ve kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Civelek, “Söz verdiğimiz gibi heyecan dolu bir kongre geçirdik. Başbakanımıza buradan vermemiz gereken enerjimizi verdik. Bizim ise Kocaeli olarak almamız gereken enerjiyi aldık. Her ilçeden teşkilatlar, gençlik kollarımız, kadın kollarımız ve partililer geldi. Özellikle gençlik kollarımız kongre sırasında başbakanımızın dikkatini çekmeyi başardı. O gün bizim kıymetlimizi karşıladık ve bunun heyecanı ile stres, yorgunluk oldu” dedi. Civelek, valilik şahsı altında kongrede görev alan emniyet, sağlıkçı ve diğer personele tek tek teşekkür etti.
“TAKUR TUKUR DEĞİL TIKIR TIKIR İŞLEDİ”
Civelek, kongre ile ilgili eleştirilerin olabileceğini belirterek, havanın sıcak olduğunu ve gelenler bu sıcağa dayanamadığını ifade etti. Civelek planladıkları gibi bayrakların yeteri kadar gölge yapamadığını belirterek, buna rağmen herkesin orada olduğunun altını çizdi. Civelek, “Gerek milletvekillerimiz gerek genel başkan yardımcılarımızın da dediği gibi Kocaeli’nde maksat halis olmuştur. Bizim için ve başarılı bir kongre olmuştur. Çok güzel bir süsleme oldu. Takur tukur değil tıkır tıkır yolunda giden bir kongre oldu. AKP Kocaeli’nin nasıl bir aile olduğunu göstermeye çalıştık” dedi. Civelek, kongre sonrası stadyumun toparlanmadığı için çıkan haberleri eleştirerek, kongre sonrası dinlendiklerini sonrasında temizlik ve toparlama işlemlerini yaptıklarını belirtti.
“LİSTE İÇİN BASKI YOK”
Civelek, hazırladıkları yönetim kurulu listesi ile 2023 hedefleri için çalışacaklarını ve bu yolda gideceklerini ifade etti. Civelek, liste hazırlık sırasında listeye girmek istemeyen arkadaşların, girdiklerini bilmeyen arkadaşların son ana kadar çalıştıklarını belirtti. Civelek, listenin uzun süren bir istişareden çıktığını hatırlatarak, “Baskı ya da değişik yollarla yapılan bir liste olmadı. Unutulmasındaki önemli olan partide üye olmaktır. Onun dışında hiçbir şeyin önemi yoktur. Üye olma aşkı bana yeter” dedi. Civelek, yönetim listesine giren isimler hakkında ise alınmayı bekleyen eski ilçe başkanları alıp almaman kendi tercihleri olduğunu kaydetti. Civelek, “Bu partide çalışan herkes günü geldiğinde değerlendirilecektir” dedi.
“HAYIRLI OLSUN DEMEDİLER”
Civelek, kongreye davet ettiği CHP ve MHP başta olmak üzere siyasi parti temsilcilerin gelmemesi hakkında ise, “Biz sürekli birlikte ve beraberlik mesajları veriyoruz. Bize diğer partilerin kongre olacağı zaman sadece davetiye geldi. Ama biz kapılarını çaldık. Davete iştirak etmek ayrıca sünnettir. Eğer bugün olsa biz yine gider kongrelerine yine hayırlı olsun deriz. Ben onların kongreleri sonrası arayarak tebrik ederken halen bana hiçbir partiden hayırlı olsun telefonu gelmedi. Ama onlara kızmıyorum onların siyasi ortamı belki de bu davranışları gerektiriyor” dedi.
KOCAELİSPOR İÇİN TOPLANTI OLACAK
Civelek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaelispor’u şampiyon görmek istediğini söylemesi ve Büyükşehir Belediye Başkanının durumu görmesini söylemesine ise, “Büyükşehir’e spor takımı dedi. Bu bizi de bağlar elbette. Bununla ilgili velimiz, başkan ve bizler bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı yapacağız” dedi. Civelek, kongre sırasında çok fazla su içtiğini ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerden aldığı enerjiyi gördüğünde en son suyunu zevkle içtiğini kaydetti. Civelek, Has Parti’nin AKP’ye geçmesi konusunda ise, “Başbakanımızın talimatı ne ise o geçerlidir. Numan Kurtulmuş kıymetli bir siyasetçidir. Böyle bu durumda ilimizdeki Has Parti’lileri partimizin çatısı altında ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi.

17 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR