Tiyatro severler bu habere dikkat

Tiyatro Kasabası, IMPROWEEKEND adı altında ilkini 23-24 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlediği hafta sonu drama ve doğaçlama eğitimi etkinliklerin...

BÜYÜT

Tiyatro Kasabası, IMPROWEEKEND adı altında ilkini 23-24 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlediği hafta sonu drama ve doğaçlama eğitimi etkinliklerinin ikincisini bu sene 9-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirecek. Atölye çalışmalarında eğitmen olarak Fabio Maccioni ve Menelaos Prokos yer almaktadır.

 

İŞTE EĞİTİM PROGRAMI

10 EKİM 2015 Cumartesi:

İÇİNİZDEKİ ATEŞ (Karakter): Her karakter onu derinden yakan bir tutkuya sahiptir. Bu tutku, hareketler ve duygulardan oluşan bir makine gibidir. Doğaçlama sahnelerimizin karakterlerinden yola çıkarak bu ateşi daha yakından tanıyalım ve ateşi izleyerek etrafında grupça hikâyeler yaratalım.

 

11 EKİM 2015 Pazar:

İLİŞKİ (ARADAKİ ATEŞ): İki kişilik sahne... Bir hikâye için en önemli ve en güzel ortam... Karakterlerin, aralarındaki ateşin farkına vardıkları yer... Partnerinizin ateşine uyun, kendi ateşinizi bulun... Ve birlikte tutuşun!!

 

HİKAYE (ORTAK ATEŞ): Bir hikayedeki odak noktasını tanıyın. Odak noktasının eski Latincede ne demek olduğunu biliyor musunuz? Eminim şimdiden doğru tahmin ettiniz!

 

Fiyat bilgisi: Bir günlük eğitim ücreti 20 Euro karşılığı 60 TL dir. İki gün boyunca tüm eğitimlere katılımda  %15 indirim uygulanacak olup ücret 35 Euro karşılığı 100 TL dir.

Bilgi ve ön kayıt için: 05459587053

 

Menelaos Prokos: (Cumartesi-Pazar) Menelaos Prokos,  Atina Yunanistan kökenli olmasına rağmen Austin, Teksas improv ekolünden gelmektedir. Amerika’da tiyatro ve improv ile ilgili eğitimler almış, çeşitli tiyatro topluluklarında bulunmuştur. Daha sonrasında ülkesine dönerek Yunanistan’ın ilk ve şu anda tek olan improv okulu ve tiyatrosu olan İmproVibe ‘ı kurmuştur. İmproVibe da birçok kişiye improv konusunda başlangıç eğitiminden uzun forma kadar uzanan bir yelpazede doğaçlama eğitimi vermiştir. Çeşitli ülkelerde kişi ve ekip odaklı atölye eğitimleri vermeye devam etmektedir. Menelaos, doğaçlamanın insanları iyileştirici gücü olduğuna inanmakta ve bu inancını Yunanistan ve dışına yaymak için çalışmaktadır. Bus-Kai adında iki kişilik bir tiyatro topluluğunun üyesidir.

 

İmproweekend kapsamında vereceği atölyeler şu şekildedir:

10 EKİM 2015 Cumartesi:

3 SAATTE DOĞAÇLAMAYA GİRİŞ: Doğaçlama hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Ya da belki bir yerde bir gösteri izlemiş, daha fazlasını öğrenmek istemişsinizdir. İşte size denemek için mükemmel bir fırsat. 3 saatlik bu atölye, sizleri Doğaçlama Tiyatro'nun temellerinde uçuracak. Sizlere, sihrin gerçekleşmesi için doğaçlamacıların kullandığı metotları gösterecek ve uzun zamandır geçirdiğiniz en güzel 3 saati yaşatacağız. Bittiğinde daha fazla doğaçlamak için sabırsızlanacaksınız!

 

ABARTILI KELİMELER: Birçok doğaçlamacı, vücutlarını kullanarak verebilecekleri bilgi zenginliğini unutup kelime ve esprilere yönelirler. Neredeyse sessiz geçecek bu atölyede, tüm sahne boyunca konuşmak yerine, sahnedeki vücut hareketlerimize ve surat ifadelerimize güvenmeyi öğrenecek, duygularımızı hissetmenin ve onları kelimeler olmadan ifade etmenin yollarını keşfedeceğiz.

 

11 EKİM 2015 Pazar:

ACIYI HİSSET: Oyun arkadaşınızı desteklemek pek çok farklı şekil ve biçimlerde olabilir. Ya bunlardan biri partnerinizin hayatını (ya da sizin hayatınızı) cehenneme çevirirse? Kendinize ve partnerinize eziyet ederek, nasıl yeni ilham kaynakları bulacağınızı, yeni eğlenceler elde edeceğinizi öğrenin. Bununla oynamaya başladığınızda seyircinin gülmekten yerde yuvarlandığını göreceksiniz!!

 

FİYAT BİLGİSİ:

Bir günlük eğitim ücreti 20 Euro karşılığı 60 TL’dir. İki gün boyunca tüm eğitimlere katılımda  %15 indirim uygulanacak olup ücret 35 Euro karşılığı 100 TL’dir.

Bilgi ve ön kayıt için: 05459587053

Her bir atölye çalışması 3 saattir. Eğitim dili İngilizce olup katılımcılar için spontan Türkçe çeviri yapılacaktır.

İki günlük atölye eğitimini tamamlayanlar için katılım sertifikası verilecektir.

10 Ekim Cumartesi akşamı doğaçlama  gösteri olacaktır.

Biletleri 10tldir.

 

ÇALIŞMA MEKÂNLARI

Tiyatro kasabası eğitimlerini Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Toplantı Salonu ve SES Kocaeli Şubesi Toplantı Salonu gerçekleştirecek. Gösteri mekanı olarak da Retro Kültür Cafe’de gerçekleştirecek. Muharrem İBRAHİMOĞLU


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR