AKP Milletvekili Aygün: Bizim için o masa kırıldı

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 42’nci Danışma Meclisi Kartepe Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma Meclisi’ne AKP Milletvekilleri İlyas Şek...

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 42’nci Danışma Meclisi Kartepe Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma Meclisi’ne AKP Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, istişare heyeti üyeleri ve partililer katıldı.

 

SONLARI GELDİ

Danışma meclisinde konuşan Milletvekili Zeki Aygün, “80 milletvekili ile meclise giren HDP, 7 Haziran sonrasında silahı eline aldı. Hükümet olarak dışarıyı temizledik şimdi sıra içeride. Şimdi içerideki sivrisinekleri temizliyoruz. Şuanda tek istekleri masaya oturmak çünkü bittiler. Artık merkeze doğru geliyorlar. Bizim için o masa kırıldı. Bunların sonu geldi fakat bitmeyecekler. Çünkü dünya çok ikiyüzlü” dedi.

 

TÜM ÜYELERİMİZE GİDECEĞİZ

Teşkilat Performans Sistemi (TPS) verilerine göre Aralık Ayı Kocaeli 1’incisi Türkiye 2’ncisi olan AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren ilçe başkanı Hasan Kandaz, “2015 yılı seçimler yılıydı. Allah’ın izniyle tüm seçimleri alnımızın akıyla geride bıraktık. Kocaeli’mizde ne yapabiliriz diye il başkanımız ile birlikte kısa bir seyahate çıktık. Avluburun Mahallemizde önceki akşam üye ziyaretleri gerçekleştirdik. Hafızalarımızı yeniledik. Mart ayına kadar tüm üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Parti içi çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Teşkilat olarak tüm günlerimizi programlar ile doldurduk. Mahalle toplantılarına katılıp durum değerlendirmesi yapacağız. Sabahları her mahallemizdeki camilerde sabah namazları ile birlikte programlarımız başlıyor. İnsanlarımız ve biz bu programlarda çok keyif alıyoruz. Bizim mahalle turlarımız bu şekilde devam edecek” dedi.

 

KARTEPE OLARAK KARŞILARINDAYIZ

Bugün 101’incisini andığımız şehitlerimizin yıl dönümü diyen Kandaz “Ben de Sarıkamış’ta şehit olan bir ecdadın torunu olarak şehitlerimizi yâd ediyorum. Son günlerde sürekli şehit haberleri geliyor. 1128 akademisyenin bir bildirgesi var. Siyasi büyüklerimiz bu konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Bu akademisyenlere sahip çıkanlar var. Onların yanında olanların biz de Kartepe olarak karşısındayız diyoruz. Allah milletvekillerimizin yardımcısı olsun. Onlarla mecliste aynı havayı soluyorsunuz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Vatan için yaralanan vatandaşlarımıza şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 
İLK GÜNKÜ AŞKLA…

Ardından söz alan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, “Son 2 ay tatil yaptık. 2016 itibariyle mahallerimizde ziyaretlerimize başladık. Kadın kolları olarak bir21 Ocak’ta bir program yapacağız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elimizden geldiğince çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Ardından söz alan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, “Kartepe olarak parti büyüklerimizden aldığımız güç ile sayısız aktiviteler gerçekleştirdik. Besmele ile çıktığımız bu yolda her gün şükrederek devam ediyoruz. Bir yılını doldurduğumuz teşkilatımızda bizlere inanan herkese teşekkür ediyorum. Hala ilk günkü aşkla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

TELEFERİK HAYALİMİZ GERÇEKLEŞECEK

Danışma Meclisi’nde söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, “Ülkemizin her sıçrayışından ve her büyümesinden rahatsız olan mihrakların kışkırttığı terör olaylarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hükümetimizin bu mücadele kararlılığında terörün başı ezilene kadar bizlerde mücadeleye devam edeceğiz. 2015 yılında dolu dolu bir seçim süreci geçirdik. Siyasi tarafımızla çalışırken vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerle hizmetlerimizi de yerine getirmeye gayret ettik. Siyaset ve seçimlerle geçen süreçte hizmet belediyeciliği noktamızda hizmetlerimizi rakamlarla anlatıyoruz. Güçlü bir ekonomi yapımız var. Büyük tasarruflar yapıyoruz. Önümüzdeki danışma meclisinde rakamlarla karşınıza çıkacağız. 41 projemiz vardı.  Gururla ifade ediyoruz ki hepsini tamamlayacağız. Vatandaşlarımız hizmetlerimizden çok memnun. 3 adet daha mahalle konağı yapacağız. Tüm mahallelerde kadınlarımıza spor salonları yapmaya devam edeceğiz. Bilgi evleri ile çocuklarımız bilgi ile buluşmaya devam ediyoruz. İlçemiz teleferik hayalini gelecek dönemde gerçekleştirecek. 3 butik otel ihalesini bitirmek üzereyiz. Tüm detaylı bilgileri yerel yönetimler danışma meclisinde tek tek sunacağız. Şimdi Kartepe zamanı” açıklamasında bulundu.

 

TERÖRÜN BİTMESİ MÜMKÜN DEĞİL

Üzülmez’in ardından konuşan Milletvekili İlyas Şeker, “Kartepe teşkilatımıza başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Şehit olan güvenlik güçlerimizi, sivillerimize ve bebeklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terör ne yaparsa yapsın başarılı olamayacaktır. Terörle sadece bugün uğraşmıyoruz. Bu terörün bitmesi mümkün değil. Devam edecek fakat kontrol altına alınabilir. Öyle bir konumdayız ki bu terör geçmişte de vardı gelecekte de devam edecek. Kocaeli’den son zamanlarda çok kardeşimizi şehit verdik. Allah mekânlarını cennet eylesin. Ülkemiz şehit kanları ile oluşmuştur. Geçmişte ülke olarak 70’li yıllarda ASALA ile başımız dertteydi” dedi.  

 

ARTIK MİLLET UYANDI

Dünya kadar gencimiz 80’lerde sağ-sol olayları ile hayatlarını kaybetti diyen Şeker “Sonra PKK terör örgütü ve DEAŞ terör örgütü… Hepsine şöyle bir baktığımızda geçmişle hep aynı mesela 1902’de kurulan İttihat ve Terakki. O da dış kaynaklıydı. Güçlü bir yapımız var. Allah cumhurbaşkanımıza dirayet versin sayesinde sürekli bu olaylar püskürtüldü. 100 yıl önce senaryosu yazılan olayların aynısı cereyan ediyor. Artık yöneticiler farklı ve millet uyandı. Sözde kendini aydın diyerek tanımlayan ve ülkenin birlik ve bütünlüğüne kast eden o terör örgütüne destek veriyorlar. Tek vücut olmalıyız. Şuanda çok ciddi bir mücadele var. 1 Kasım öncesi verdiğimiz sözlerin 100 tanesini neredeyse gerçekleştirdik. Kartepeli Sami Çakır’ı gözleriniz arıyor fakat kendisi bütçe komisyonunda hala harıl harıl çalışıyor” açıklamasında bulundu.


BİRİLERİ GÖRMEZDEN GELİYOR

Şeker’in ardından konuşan Milletvekili Zeki Aygün, “Aradan uzun zaman geçince insan özlüyor. Bizler çok mutluyuz. Gerçekten çok büyük bir aileyiz. Siyasi hareket olarak yola çıktık ve büyük bir dava hareketi olduk. Burada anlattıklarımız çok anlamlı. Ülkemizde bir şeyler yaşanıyor ve birileri görmezden geliyor. İnsan haklarından ve demokrasiden bahsedenler hep ikiyüzlü. Ege’de Suriyeli çocukların cesetleri karaya vururken ses yok, Fransızlar ölünce ayağa kalkıyorlar. Onlarda insan tabi ki de ölmesin. Terör için maşalar içimizden yetiştirildi. İçeride çok hainler var. Akan kanı görmemezlikten gelenler kendileri zarara uğrayınca ayağa kalkıyorlar. İnsanlık ve islam adına birlik olmalıyız. 100 yıl önce Osmanlı’yı yıkan üst aklın torunları bizlerin 7 Haziran’da hükümet kurmamızı engelledi” dedi.

 

O MASA KIRILDI

80 milletvekili ile meclise giren HDP, 7 Haziran sonrasında silahı eline aldı diyen Milletvekili Aygün “ükümet olarak dışarıyı temizledik şimdi sıra içeride. Şimdi içerideki sivrisinekleri temizliyoruz. Şuanda tek istekleri masaya oturmak çünkü bittiler. Artık merkeze doğru geliyorlar. Bizim için o masa kırıldı. Bunların sonu geldi fakat bitmeyecekler. Çünkü dünya çok ikiyüzlü. Biz artık çok güçlüyüz. 10 yıldır yaptığımız en büyük hedeflerimiz olan savunma sanayide çok ileriye geldik. 2023 hedeflerine ulaşmamız için dik duracağız. Rabbi’miz bizimle. Türkiye yoluna devam ediyor. Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi hak kazanacak.” şeklinde konuştu. Ardından meclis basına kapalı şekilde devam etti. Serkan BORLAK 

16 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR