Gölcük Belediyesi ev sahipliğinde yeni bir proje daha başlıyor

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle yürütülen...

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle yürütülen Gölcük Yöresi Müzik Kültürü Derleme ve tanıtım çalışmasına Ekim ayı itibariyle başlanarak, proje Gölcük halkıyla buluşuyor.

 

Gölcük merkezde ve aynı zamanda köylerinde var olan; müziklerin, müzik mekânlarının, müzik eğitimi veren kurumların ve müzik topluluklarının tarihçesini ortaya koyabilecek olan “Gölcük Yöresi Müzik Kültürü Derleme ve Tanıtım Çalışması” konser alanlarının tespit edilmesi ve derlenmesi ile devam ediyor.

 

Çalışma kapsamında iki genel amaçla hareket edilmektedir:

- Gölcük/Kocaeli yöresi müzik kültürünün derlenmesi

- Derlenen müzik kültürünün basılı hale getirilmesidir.

 

Bu iki amaçla birlikte projede; Gölcük’te bulunan tüm köy ve kasabalar da dinlenilen ağıt ve türküleri derleyip, sonunda da notaya alındıktan sonra tüm Gölcük halkına büyük müzik ziyafeti hazırlanması planlanmaktadır. Kasımın sonuna doğru bitirilmesi planlanan projenin sonraki aşamasında Gölcük müzik kültürünün haritasının çıkarıldığı bir kitap yayınlanması hedeflenmektedir.

05 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR