Tanrıkulu: Ya diktatörlük ya da demokrasi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, PM üyesi Dursun Bulut, İbrahim Yener, Nazik Işık, Berrin Bilekçi,...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, PM üyesi Dursun Bulut, İbrahim Yener, Nazik Işık, Berrin Bilekçi, Sevnur Yıldırım ile birlikte dün CHP İl binasında basın açıklaması yaptı. Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkın demokrasi ve giderek diktatörlüğe giden bir anlayış arasında tercih yapacağını kaydeden Sezgin Tanrıkulu, “Vatandaşlarımız, eğer Türkiye’nin bütünlüğünü istiyorsa sevdikleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a değil, sembol isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermeliler” ifadesine yer verdi.

 

BELEDİYE BAŞKANI SEÇMİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Yalçın Kuşkan, toplantının ana gündeminin Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacağını kaydetti. Ardından söz alan Sezgin Tanrıkulu ise “Belediye başkanı değil, birlik ve beraberliğin sembolü olan Çankaya’ya Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Büyük uzlaşmanın adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu için Türkiye’yi dolaşarak bu seçimlerin neden önemli olduğunu anlatıyoruz” dedi.


TÜRKİYE KUTUPLAŞTI

Tanrıkulu, “Vatandaşlarımız, eğer Türkiye’nin bütünlüğünü istiyorlarsa sevdikleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a değil, sembol isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermeliler. Son 12 yılda Türkiye inanılmaz kutuplaştı ve ayrışmalar başladı” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’ın, kendine oy verenleri birinci sınıf, vermeyenleri ise iç düşman olarak algılayan tavrının, ayrımları derinleştirdiğini vurgulayan Sezgin Tanrıkulu, “Nefret söylemi kullanmayı siyaset aracı olarak kullanıyor” ifadelerine yer verdi.


SEÇİMLER ADİL DEĞİL

Yurttaşların artık düşüncelerini dahi ifade edemediğini belirten Tanrıkulu, “Ülkede adeta korku imparatorluğu kuruluyor. Sakarya’da 50 yıllık partilimiz 80 yaşındaki bir büyüğümüzün oğlu işe girsin diye partiden istifa ettirildi. Sakarya’da adayımızın broşürünü dağıtan iki kadın partilimiz için Emniyet yakalama emri çıkardı. Bu seçimlerin nasıl baskı içinde yapıldığını görüyoruz. Seçimlerin güvenliği ne yazık ki yok. Seçimler adil ve dürüst değil. İnsanlar siyasal düşüncelerini aktarmakta güçlük çekiyorlar” dedi.


İNSANİ YARDIM FÜZE OLMAZ

Türkiye sınırlarının IŞİD ve benzeri örgütlerin eğitim merkezi haline getirildiğine dikkat çeken Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan’ın Adana’daki MİT TIR’ları konusunda yalan söylediğini dile getirdi. Tırların içinde insani yardım değil, silah olduğunu vurgulayan Tanrıkulu, “İnsani yardım füze olmaz. Silahlar, füze rampaları ne zaman insani yardım oldu?” diye sordu.


BAŞBAKAN ER YA DA GEÇ YARGILANACAK

Polislere yönelik operasyonların sorulması üzerine Tanrıkulu,“B u operasyon, 17 ve 25 Aralık’ın intikamıdır. Başbakan, er ya da geç yargı karşısına çıkacaktır. Rojava’daki, Suriye’deki katliamlara göz yuman ve destek olan Başbakan, uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır. Yapılan yolsuzluklar için de bizim mahkemelerimizde yargılanacak. O yargılandığında, biz yine onun adil yargılanması için yanında olacağız” diye konuştu.

06 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

berkay - evet aynı bir zamanlar 30lu 40 lı yıllarda sizin (chp) nin yaptığı gibimi diktatörlükten bahsediyosun

Yanıtla . 0Beğen 06 Ağustos 16:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR