Ülkü Ocaklarından, Fırat Çakıroğlu açıklaması

“Dün Ege Üniversitesi bir yiğidin şehadete kavuştuğu yer olarak tarihe kaydedildi. Yaşanan hadise karşıt görüşlü guruplar arasında kavga olarak beyan...

“Dün Ege Üniversitesi bir yiğidin şehadete kavuştuğu yer olarak tarihe kaydedildi. Yaşanan hadise karşıt görüşlü guruplar arasında kavga olarak beyan edilmiş olsa da mevzunun aslı böyle değildir.
Günlerdir Ege Üniversitesinin kampüsleri terör kampına çevrilmiş, kargaşalar körüklendikçe körüklenmiş ve sonunda ciğer paremiz “Fırat ÇAKIROĞLU” bıçaklı saldırıya maruz kalmıştır. Bu saldırı sonucunda yaralanan Ülküdaşımız, bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu şehit düşmüştür.
Eli kanlı bölücülere verilen sözde ‘Çözüm’ süreci adlı şımartmanın bu hale geleceğini yıllardır defalarca beyan etmiştik. Türlü türlü küstahlığına göz yumulan, bölücü terör örgütü şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir.
‘Güneydoğu’nun bölücülerce fiilen işgal edildiğini ve gereğini yapmalısınız yoksa bu tüm yurda sıçrayacak’ dediğimiz de hükümet ve yandaşları ‘Analar ağlamasın’(!) sloganıyla cevap veriyorlardı. Ege Üniversitesinde öğrenci bir yiğidin anasının yüreğine kor ateşler saçanlar aslında koltuklarında rahat oturan bu zevattır. Biz onlardan vicdan beklemek ve pişmanlık beyanı duymak hayalinde değiliz.
Artık bu zevata; Bölücülere imtiyazlar vermeyin, başta İmralı’daki bebek katili olmak üzere teröristleri masumlaştırmayın, hukuku çiğnetmeyin, adaleti sarsmayın, siz devletin yetkili organlarısınız, üniversitelerde ve şehirlerde yuvalanan bölücü yapılanmalarla görevinizi yerine getirin, öğrencilikle ve insanlıkla hiçbir ilgisi bulunmayan caniler güruhunu delici, kesici ve hatta ateşli silahlarla ellerini kollarını sallayarak üniversitelerde gezdirmeyin”

21 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR