Aras’tan çevreci yatırım

        Aras Kargo filosuna 30 yeni elektrikli aracın katılmasına ilişkin düzenlenen toplantı, Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CE...

BÜYÜT

 

 

 

 

Aras Kargo filosuna 30 yeni elektrikli aracın katılmasına ilişkin düzenlenen toplantı, Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Evrim Aras ile BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Elektrikli araçlar ve Aras Kargo çatısı altında yapılan diğer çalışmalarla ilgili bilgi veren Aras, Türkiye'nin en geniş elektrikli ticari araç filosuna sahip olduklarını söyledi.

 

5 MİLYON TL MALİYET

Şirketlerin en büyük sorumluluğunun çevreye ve insana dost teknolojileri deneyimleyerek, kendi iş yapış biçimlerini verimlilik üzerine inşa etmeleri olduğunu belirten Evrim Aras, şunları kaydetti: "Sektörümüz doğası gereği çevreci değil ne yazık ki. 3 bin 320 aracımızla Türkiye'yi karış karış dolaşıyor, günde 400 bine yakın gönderi taşıyoruz.  2011'de attığımız adımı, verimliliğinden emin olunca 2014'te ilerlettik ve 5 milyon liralık maliyet yükünü üstlendik. Bugün 39 aracımız özellikle büyük şehirlerde müşterilerine gönderilerini doğayı mümkün olduğunca koruyarak teslim ediyorlar."

 

KOCAELİ’DE KULLANILACAK

Elektrikli araçların Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vereceğini belirten Aras, doğa dostu adımlarından birinin de filo gençleştirme olduğuna dikkati çekti. Evrim Aras, "Mevcut araç filomuzda 430 aracı yeniledik. Kalan yaşlı araçların gençleşmesi adına yatırım planlarımızı 2015'te de sürdüreceğiz. Bir yandan elektrikli araçlarla çevreye olan duyarlılığımızı gösterirken aldığımız yeni araçlarla da karbon salınımını minimuma indirmeyi hedefliyoruz" dedi.

 

15 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR