Gül, Cuma namazını Fevziye’de kılacak

Yarın ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Gül’ün, Cuma namazını Fevziye Camii’nde kılacağı öğrenildi...

BÜYÜT

Yarın ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Gül’ün, Cuma namazını Fevziye Camii’nde kılacağı öğrenildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın ilimize geliyor. İki gün boyunca Kocaeli’de kalacak ve bir dizi ziyaret gerçekleştirecek olan Gül’ün gelişi öncesinde kent adeta alarm durumuna geçti. Kocaeli Valilik binası içerisinde aylar öncesinde başlayan çalışmaların tamamlanması sonrasında, bugünlerde çevre düzenlemeleri yapılıyor. Vali Konağı çevresinde gereken güvenlik önlemlerinin yanı sıra belediye personelleri adeta tarih yazarcasına hızlı olarak çalışmaları tamamladı. Kasr-ı Hümayun çevresinde güvenlik önlemlerinin nasıl alınacağından, Cumhurbaşkanı Gül’ün geçeceği yere kadar her yer bir kez daha elden geçirildi.
12 YIL SONRA
Kentimiz, her dönem Cumhurbaşkanı ağırlayan yer olarak dikkat çekiyor. Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel her fırsatta kente gelirken, daha sonra Çankaya Köşkü’ne çıkan Ahmet Necdet Sezer, kentimize 17 Ağustos 1999 depreminin birinci yıl dönümünde yani 17 Ağustos 2000 tarihinde gelmiş ve yapılan törenlere katılmıştı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait askeri helikopterle Kocaeli Interteks Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki alana inen Sezer’i, o dönemin TBMM Başkanvekili Vecdi Gönül karşılamıştı. Karşılamada, dönemin; Afet Bölge Koordinatör Valisi Kutluay Öktem, Kocaeli Valisi Kemal Önal, eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile bölge milletvekilleri de hazır bulunmuştu. O tarihten bu zamana 12 yıl geçti. Gül’ün Çankaya Köşkü’ne çıkması sonrasında Kocaeli’ye ne zaman geleceği sorusu gündeme gelmişti. Yapılan program sonrasında 6-7 Nisan tarihleri arasında kentimize gelerek inceleme yapacak.
CHP’LİLER KATILMIYOR
CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan ve Hurşit Güneş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün programına katılmayacaklar. CHP’li milletvekilleri Ankara’da olacaklar. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün başta olmak üzere AKP’li vekiller; Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Mehmet Ali Okur, İlyas Şeker, Zeki Aygün ile MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan programda yer alacak.
CUMA NAMAZINI
MÜFTÜ KILDIRACAK
Cumhurbaşkanı Gül’ün, Cuma namazını Fevziye Camii’nde kılacağı belirtildi. Cami etrafında çalışmalar yapılırken, her şey en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Cuma namazı İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu tarafından kıldırılacak. Kalabalık bir cemaat ile Cuma namazının kılınması bekleniyor.
PLAKET VERECEK
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün nerede kalacağı ise güvenlik önlemleri dolaysıyla belirtilmezken, henüz resmi program açıklanmadı. Bununla birlikte Antikkapı Restaurant’ta eğitime destek verenlere verilecek olan plaketleri, Cumhurbaşkanı Gül takdim edecek. Bu yemeğe 74 kişi davet edilecek. Cumhurbaşkanı’nın yiyeceği yemekleri ve organizasyonunun yemeklerini, Ankara’dan gelecek olan özel ekip yapacak. Cumhurbaşkanı Gül’ün programlarının ilk etapları basına açık tutulurken diğer kısımlar kapatılacak. Kentimizde Valilik basın yayın tarafından 87 kişiye akreditasyon uygulaması yapıldı.

05 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR