KYÖD'den de İzmit halkına tam destek

Gezi Parkı için yapılan eylemler dahilinde halka uygulanan şiddetle ilgili tepkilerini gösteren KYÖD yönetim kurulu ve eski başkanlar konu ile ilgili...

BÜYÜT

Gezi Parkı için yapılan eylemler dahilinde halka uygulanan şiddetle ilgili tepkilerini gösteren KYÖD yönetim kurulu ve eski başkanlar konu ile ilgili sorunları tartıştı

KYÖD yönetim kurulu Gezi Parkı eylemleri için Taksim’e destek veren İzmit halkının yanında olduklarını ve polisin şiddete son vermesini belirten bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına eski KYÖD başkanlarından Cemal Badem, Yalçın Kayalı, Reşat Keçeci, Hakan Tantan, Mustafa Küpçü ve Yavuz Ulugün katıldı.

“Biber Gazına Son Verilmelidir!”
KYÖD Yönetim Kurulu Başkanı Haşmet Belen basın bildirisinde; “Taksim Gezi Parkı direnişi ve sonrasında diğer kentlere yayılan ve günlerdir yaşanan olayların temelinde AKP iktidarının baskıcı, dayatmacı ‘yetki bende, ben ne dersem odur’ mantığı ile gelinen bir birikimin patlaması yatmaktadır. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın halka ‘ iki ayyaş’ göndermeleri, sosyal medya örgütlenmelerine ‘twitter denen bela’ yakıştırması vb davranışlarına değinecek olursak bir Başbakanın böylesine kritik günlerde öncelikle görevi yurttaşlarımızı korumaktır” dedi. KYÖD olarak yöneticilere ve emniyet görevlilerine seslenen Haşmet Belen: “Orantısız güç kullanımından uzak durulması ve barışın bir an önce sağlanmasını istiyoruz. Özellikle biber gazı kullanılmasına son verilmelidir! Taksim örneğinde olduğu gibi polisin alandan çekilmesiyle olayların nasıl son bulduğu asla unutulmasın” dedi.

“Polis Hırsını Alamıyor!”
ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) ‘nin eski başkanlarından olan Hakan Tantan; “Taşkınlık istenmeyen sonuçlara neden oluyor. Bizler çocuklarımızla ordaydık, coşkulu kalabalık içinde beliren gruplar taşkınlık çıkartmaya başladı ve AKP binasına doğru yürümeye koyuldular. En önemlisi de ilk defa Cumhuriyet Parkı’nda ki gruba müdahale edildi. Hırsını alamayan polis apartman aralarında insanları sıkıştırarak darp etti” diyerek gördüklerini basına anlattı.
ADD Başkanı Mustafa Küpçü ise grupların içinde sopalı sivillerin olduğunu söyleyerek uyarıda bulundu. Televizyon ve basın ile ilgili de tepkisini belirten Küpçü:” Yerel medyada ki haberler konusunda hiçbir şikayetim yok. Ulusal basında sorunlarımız var. Ayrıca basının bir sendikası yok. Sendikayı günahtan sayıyorlar. Bir meslek, meslek onurunu koruyamıyorsa o meslek değildir!” dedi.

Keçeci: “Başbakan Hala Sert Tavır Takınıyor!”
ADD’nin eski başkanlarından olan Reşat Keçeci, Başbakanın bunca olay sonrasında bile sert tavrından ödün vermediğini söyledi. Basına da destek veren Keçeci:” Haberciler haberlerini rahatça yapamıyor. Yapanların haberleri de patronları tarafından dışarıya yansıtılmıyor. Bu artık ağaç meselesi olmaktan çıktı. Bu halkın ezilmişliğinin bir sesidir!”dedi.
HABER: Hümeyra ORTAÇ

03 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR