CHP Kartepe’de zafer Cumhur Karakadılar’ın

KARAKADILAR SEÇİLDİ İki adaylı olarak devam edilen kongre sonrasında CHP Kartepe İlçe Başkanlığı’na Cumhur Karakadılar seçildi. 125 oyun kullanıldığ...

KARAKADILAR SEÇİLDİ

İki adaylı olarak devam edilen kongre sonrasında CHP Kartepe İlçe Başkanlığı’na Cumhur Karakadılar seçildi. 125 oyun kullanıldığı seçimlerde Karakadılar 66 oy alırken, Muzaffer Kalpankıran ise 56 oyda kaldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.

CHP Kartepe ilçe Teşkilatı'nın Olağan Genel Kurulu dün Kartepe ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. İlçe yönetiminin istifası sonrasında yeni yönetim ve ilçe başkanının belirlenmesi için gerçekleştirilen kongreye CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Hurşit Güneş, eski Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Büyükşehr Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, eski CHP İl Başkanlarından Rıdvan Alkan, Ferhan Şensoy ve çok sayıda partili katıldı.

ÇOĞUNLUĞUN SAĞLANMASI BEKLENDİ

Cumhur Karakadılar, Şenol Emel ve Muzaffer Kaplankıran'ın yarıştığı seçimde toplam 176 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu öğrenildi. Yeterli çoğunluğun sağlanması için uzun süre beklenirken Cumhur Karakadılar, kongrenin ertelenmesi halinde adaylıktan çekilmelerinin gerektiğini belirterek, “Demek ki insanları buraya toplayamamışız” dedi.

BAŞARILI OLAMADIK

Saat 14.00 sularında başlayan kurulun Divan Başkanlığını Gül Çiftçi üstlenirken üyeliklerine de Hanne Çetin ve Fahrettin Ateş seçildi. Blok liste şeklinde gerçekleştirilen kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalçın Kuşkan, 30 Mart yerel seçimlerinde başarılı olamadıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti;

YENİ BİR SÜREÇ

“Kartepe ilçe teşkilatının bir önceki yönetimi partinin önünü açmak adına istifa ettiler. Şimdi yeni bir sürecin arifesindeyiz. 1 Haziran'da Yalova'da seçim var. Ardından da Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak. Bazı patilerin arayış içinde olduğu seçim. Partimizin busüreçte de gayret göstermesi gerek"

CİDDİ BAŞARISIZLIK

Önümüzdeki hafta çarşamba günü Kandıra'da, cumartesi günü de Derince ve Körfez'de olağanüstü ilçe kongrelerinin olacağını ekleyen Kuşkan, “Zor bir süreç. Yerel yönetimlerde ciddi başarısızlık ardından kolay olmayan süreci birlikte yaşıyoruz. Sorumluluktan kaçma düşüncemiz yok. Herhangi bir ilçenin kalması veya gitmesi için telkinimiz yok” dedi. CHP için Kocaeli'de zorlu bir süreç olduğunu da vurgulayan Yalçın Kuşkan, “Partide kimse kalıcı değildir. Herkes yerini genç arkadaşlara devredecektir” şeklinde konuştu.

ÖLÜ TOPRAĞI ATMALIYIZ

Ardından söz alan Haydar Akar, Soma şehitlerini anarak, gerekli tedbirlerin hükümet tarafından alınmadığını dile getirerek başladığı konuşmasında, “20 yıl sonra ilk kez örgüt olarak ön seçim yaptık. İlk defa demokratik usullerle ön seçim yaptık. Şu an üzerimizdeki ölü toprağı üzerimizden atmamız gerekiyor. 2011 seçimlerini bu genel seçimlerde baz almamız gerek. Siyaset devam ediyor. Diri olmalıyız. Her seçim sonrası suçlu ararsak başarılı olamayız" dedi.

DEMOKRASİ ÇALIŞTI

Daha sonra söz alan Hurşit Güneş “Kocaeli'de seçimleri başarı olarak nitelendiremeyiz. Bir önceki seçimlerden daha başarılı değiliz. Parti içinde olabildiğince demokrasiyi çalıştırdık. Bundan sonra da ön seçimi arttırma konusunda ilerlemeliyiz. CHP'den MHP'ye doğru kayışı yaşadık. Seçilen arkadaşımızın diğer iki arkadaşı kucaklaması gerekir"

KENDİLERİNİ TANITTILAR

Son olarak adaylara kendilerini tanıtmaları için on dakikalık konuşma süresi verildi. Adaylar içerisinden ilk olarak konuşan Muzaffer Kaplankıran, CHP'in layık ve sosyal bir rejimden yana olduğunu belirterek, "Dincilik yapanlara karşıyız, dine değil" dedi. Diğer aday Cumhur Karakadılar ise partiyi toplayacağını söyleyerek, "Bu bir bayrak yarışı" ifadesini kullandı. Karakadılar, “Adımı Cumhur koymuşlar, doğuştan CHP'liyim. Eksen kayması olamaz. İktidar olmak için hırslıyız” dedi.

Seçime geçilmesi sırasında diğer adaylar tarafından yönetimindeki kişilere baskı yapıldığını belirten Şenol Emel, adaylıktan çekildi.

Muzaffer Kaplankıran'ın yönetimi;

Yalçın Öner

Salih Şengül

Murat Sever

Taylan Eroktay

Ramazan Sanem

Celal Özbozkurt

Yasemin Mollaoğlu

Yasemin Kıran

Mürsel Genç

Beyhan Korkmaz

Cem Akyıldız

Tuncay Karaca

Mustafa Tüzer

Zümrüt Sevinç

Cumhur Kaakadılar'ın yönetimi;

İsmet Adıgüzel

Seçkin Ardıç

Nurdoğan Çalışkan

Efrail Dede

Ferda Gözütok

Perihan İmamoğlu

Fulya Kaya

Engin Kaygusuz

Serdar Koç

Nurcihan Özdağ

Nalan Seçkin

Turgut Uygun

Sait Uzun

Hülya Uzuner

25 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR