HDP’nin Roman adayı İzmitlilerle buluştu

Roman asıllı olan HDP Edirne Milletvekili adayı Sedat Zımba ve HDP Kocaeli Milletvekili adayı Sinan Odabaş, Roman dernek yöneticileri ve Roman mahall...

BÜYÜT

Roman asıllı olan HDP Edirne Milletvekili adayı Sedat Zımba ve HDP Kocaeli Milletvekili adayı Sinan Odabaş, Roman dernek yöneticileri ve Roman mahallelerine ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonuna bağlı Kocaeli Roman Kültür Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Acar ile görüşen adaylar sıcak bir şekilde karşılandı.  Burada konuşan Kocaeli Roman Kültür Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Acar, Roman olduklarından kaynaklı dışlanan bir halk olduklarını söyleyerek, “Bize hırsız demeyen bize tek ırk, tek dil, tek dini dayatan sistem partilerine karşı haklarımızı güvence altına alacak olan HDP’yi savunacağız” dedi.

 

Ziyaret sırasında konuşan Edirne milletvekili adayı Sedat Zımba; eğitim, sağlık, barınma gibi en temel haklarının kısıtlandığını söyleyerek “Kentsel dönüşüm adı altında evlerimizi yıkıyorlar bizi şehrin uzağındaki TOKİ konutlarına hapsetmeye çalışıyorlar” dedi.

 

Ardından ağırlıklı olarak Roman yurttaşların yaşadığı, İzmit’e bağlı Kireç Ocakları Mahallesinde halk ile buluşan Zımba “Bu ülkede devlet bize Çingene deyip hiçbir gücü vermedi. Biz bütün insanlarla aynı oranda değer veren, insanca yaşamımızı savunmak için HDP’ye oy veriyoruz” dedi.

 

HDP Kocaeli Milletvekili adayı Sinan Odabaş, bugüne kadarki bütün iktidarların halkı ezdiğini söyleyerek Türkiye’deki tüm devrimci sosyalistlerin birleştiğini ve HDP’de buluştuğunu, bu devletin en korktuğu şeyin halkın kendi kendini yönetmesi olduğunu ve seçim barajının bu yüzden konulduğunu dile getirdi.

28 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Mehmet - Ya bu adam ölmemiş miydi bu adamın ölüm haberini okudum yalan mıydı

Yanıtla . 0Beğen 28 Nisan 10:44
01

Sinan - Yasasin kardeslik baris kardeslik

Yanıtla . 0Beğen 28 Nisan 10:44
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR