“İhale, Belde A.Ş.’ye verilmezse Kocaeli’yi cehenneme çeviririz”

      Büyükşehir Belediyesi, makine ve araç bakım-onarımı, ulaşım ve denetimi hizmet alımı için dün bir ihale gerçekleştirdi. Büyükşehir İhale Salonu’...

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi, makine ve araç bakım-onarımı, ulaşım ve denetimi hizmet alımı için dün bir ihale gerçekleştirdi. Büyükşehir İhale Salonu’nda yapılan ihalede 4 teklif verildi. Hizmet-İş Sendikası üyeleri de Belde AŞ’ye destek olmak için salondaki yerlerini aldı. İhale sonrasında açıklama yapan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Belde AŞ dışında bir firmanın ihaleyi alması durumunda kontak kapatacaklarını belirterek, “Başka firma olursa, onun için Kocaeli’yi cehenneme çeviririz” dedi.

 

4 TEKLİF GELDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı hizmet satın alımı ihalesine 4 firmadan teklif geldi. Yaklaşık maliyeti 81 milyon 794 bin 124 lira 72 kuruş olan ihalede, Akdeniz Temizlik ve İlaç Hizmetleri, Türkeli Hizmetleri-GSM Mimarlık, Akis Eğitim ve Sağlık Hizmetleri-GSM firması ortaklığı ile Belde AŞ yarıştı.

 

EN DÜŞÜK TEKLİF

AKDENİZ TEMİZLİK’TEN

Evrak ve belgelerinde eksik olmayan 4 firmanın da teklifleri kabul edildi. 74 milyon 552 bin 279 lira 68 kuruşla Akdeniz Temizlik ve İlaç Hizmetleri en düşük teklifi veren firma oldu. Belde AŞ ise 75 milyon 193 bin 301 lira 77 kuruş teklif verdi. Akis Eğitim 79 milyon 117 bin 30 lira, Türkeli firması ise 86 milyon 225 bin 302 lira teklif sundu.

 

İŞÇİLER ‘ÇEKİLİN’ DEDİ

İhalede haklarını kaybetmemek isteyen işçiler de Belde AŞ’ye destek verdi. İşçilerden Ahmet Esin, arkadaşları adına firma yetkililerine seslenerek, ihaleden çekilmelerini istedi. Salondan çıkan işçilerden bazıları da ‘Garajdan içeri Belde AŞ’den başka firma girmeyecek’, ‘Kocaeli bizimdir, bizim kalacak’ şeklinde sloganlar attılar. Bu arada bazı üyeler tehditlerde bulundu.

 

KAOS YAŞANACAK

İhalenin ardından Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, var olan toplu sözleşme ve sendika haklarının olduğunu vurgulayarak, “Haklarımızı çiğnetmeyiz. Eğer bu konuda adım atılmaz, ihaleden çekilmezlerse, Kocaeli’de büyük kaos yaşanacak” dedi.

 

CEHENNEME ÇEVİRİRİZ

İhalenin Belde AŞ dışında bir firmaya kalması halinde kontak kapatacaklarını ifade eden Ersoy, “Ben komisyon yetkililerinin, doğru karar vereceği kanaatindeyim. Aksi takdirde bu firmalara Kocaeli’yi cehenneme çeviririz” diye konuştu. “Büyüklerimiz iyi düşünmeliler” diyen Ersoy, “Yıllardır Kocaeli halkına hizmet eden gönüldaşlarına sırt çevirmeyeceklerdir” ifadelerini kullandı. 

 

FİRMALAR VE TEKLİFLERİ

Akdeniz Temizlik                              74 milyon lira

Belde A.Ş.                                         75 milyon lira

Akis Şirketi ve  İdeal Bilgi                79 milyon lira  

Türkeli Hizmet-MFD Mimarlık         86 milyon lira  

 

 

BİR GRUP BELDE A.Ş. ÇALIŞANI İHALE SALONUNU BASTI 

20 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Nasıl bir tehdittir ki bu. Şehir eşkiyalığı yapmak sendika başkanının işimidir. Tabiki çalışanın hakkını koru ama ihalelerde firma işaret etmek senin işin mi?

Yanıtla . 0Beğen 20 Haziran 17:11
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR