50. dönem gönüllü itfaiyecileri Yeditepe öğrencileri oldu

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı KOBİTEM eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine de Gönüllü İtfaiyeci...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı KOBİTEM eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine de Gönüllü İtfaiyecilik eğitimleri verildi. Yaklaşık 30 kişilik üniversite öğrencisine stajlarını tamamladıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu tarafından kimlik kartları verildi.

MUSTAFA ÇÖPOĞLU DAĞITTI
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 50. Dönem gönüllü itfaiyecileri kimlik kartlarını aldı. Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine verilen gönüllü kimlik kartları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu tarafından dağıtıldı. Dağıtımda İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu, Gönüllü İtfaiye Birim Sorumlusu Yusuf Çınkıl hazır bulundu.

700’Ü AŞTI
İtfaiyeciliğin çok önemli bir meslek olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, gönüllü olarak insanların canını malını koruma isteğinin daha da önemli bir duygu olduğunu kaydetti. Çöpoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak gönüllü itfaiyecilik eğitimlerine çok önem verdilerini hatırlatarak bu güne kadar ki gönüllü itfaiyeci sayısının 700’ü aştığını belirtti.

TEŞEKKÜR PLAKETİ
Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu daha sonra 50. Dönem Gönüllü itfaiyecileri olan Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine kimlik kartlarını verdi. Öğrenciler ise İtfaiyeciliğe ve eğitime verdikleri desteklerden dolayı Genel Sekreter Yardımcısı Çöpoğlu’na plaket takdim etti. Yeni Gönüllü İtfaiyeciler Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiyecilik alanındaki gerek uygulamalar gerekse eğitim çalışmaları ile Türkiye’ye örnek olduğunu dile getirdi.

TEORİK VE PRATİK EĞİTİMLER ALDILAR
Yeditepe Üniversitesi Öğrencileri gönüllü itfaiyecilik eğitimlerinde yanma ve yangın kavramları, İtfaiyecilik mevzuatı, araç –gereç ve malzeme bilgisi, söndürme teknikleri gibi eğitimler aldı. Teorik ve pratik eğitimlerin ardından İzmit Grup Amirliği’nde stajını tamamlayıp gönüllü itfaiyeci olan üniversite öğrencileri yaz döneminde Karadeniz sahillerindeki kurtarma çalışmalarında gönüllü olarak da destek verecek.

12 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR