AKP’de Ceyhan dönemi başlıyor

AKP’de adaylık süreci oldukça hareketli geçen il kongresi Cumartesi günü yapılacak. Mevcut başkan Mahmut Civelek’in aday gösterilmediği, yerine ise g...

AKP’de adaylık süreci oldukça hareketli geçen il kongresi Cumartesi günü yapılacak. Mevcut başkan Mahmut Civelek’in aday gösterilmediği, yerine ise gençlik kollarından gelen ve mevcut yönetimde yer alan Şemsettin Ceyhan’ın ismi üzerinde uzlaşıldığı kongreye Ahmet Davutoğlu da başbakan sıfatı ile ilk kez ilimize gelmiş olacak.

 

BAKANLAR AKIN EDECEK

Bu arada Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan kongre saat 14.00’te başlayacak. Kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra aynı zamanda ilimiz milletvekili de olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çevre ve Orman Bakanı İdris Güllüce, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve TBMM Grup Başkan Vekili Mahir Ünal’ın da katılacağı bildirildi.

 

SAKARYA’DAN GELECEKLER

AKP protokolünün Sakarya’daki il kongresinin ardından ilimize geçeceği de edinilen bilgiler arasında. Bu arada AKP teşkilatları kongreye büyük önem veriyor. Salon ve Yahya Kaptan Mahallesi, parti bayrak ve flamalarıyla süslenmiş durumda. Kongre için salona gelecek olan konukların araçlarını park edecekleri bölümler de önceden belirlenmiş durumda.

 

15 BİN KİŞİ BEKLENİYOR

Spor salonu adeta gelin gibi süslenirken, partinin kurucusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dev posterleri asıldı. 5 bin kapasitesi bulunan salonun tamamen dolacağı, katılımın ise 15 bin kişi civarında olmasının beklendiği bildirildi.

 

663 DELEGE VAR

Öte yandan yarınki kongrede 63’ü doğal olarak toplamda 663 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu bildirildi. Şemsettin Ceyhan’ın tek aday olduğu kongrede 50 kişilik yönetim, 5 kişilik disiplin, 3 kişilik Demokrasi Hakem Heyeti ve 24 büyük kongre delegesi belirlenecek. İl başkan adayı Ceyhan’ın ise mevcut yönetim kurulundan önemli bir bölümü değiştirmesinin beklendiği bildirildi.

06 Şubat 2015 Kocaeli- SiyasetYÜKLENİYOR