MHP Kocaeli’den, büyük kurultaya 2 bin kişi katıldı

MHP’nin dün Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği ve genel başkan Devlet Bahçeli’nin tek listeyle girdiği, 11. olağan büyük kurultayına binler...

MHP’nin dün Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği ve genel başkan Devlet Bahçeli’nin tek listeyle girdiği, 11. olağan büyük kurultayına binlerce kişi katıldı. İlimizden 25 üst kurul üyesi delege genel başkanlık seçimi için oy kullandı.

 

12 BİN KİŞİ KATILDI

Kurultaya ilimizden de içlerinde il yönetimi, ilçe yönetimi, milletvekili aday adayları ve Ülkü Ocakları’nın da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katılım gösterdi. Büyük bir bölümü Perşembe Pazarı alanından ve çeşitli ilçelerden kalkan 45 otobüsle Ankara’ya adeta akın eden MHP’liler salonda yerlerini aldı. Salonda yaklaşık 12 bin kişi hazır bulundu.

 

KALABALIK YOCULUK

İlimizden hareket eden 2 bin kişilik kafile oldukça coşkulu şekilde Ankara’ya hareket etti. MHP’nin seçim şarkıları dinlendi. Gece 02.00’da yola çıkan ve saat 04.00’da Bolu’da Sabahattin’in Yeri isimli tesislerde mola veren kafile burada hep birlikte kahvaltı yaptı. Ardından tekrar yola devam kafile sabah 07.00’da Ankara Arena Spor Salonu’nda geldi.

 

GENİŞ GÜVENLİK ÖNEMLİ

Ankara Arena Spor Salonu etrafında Ankara Emniyeti tarafından geniş güvenlik önemleri alındı. Salona giren MHP’lilerin üstü tek tek arandı. Partinin genel seçim kampanyasında kullanılacak şarkılar arasında bulunan Kıraç’ın seslendirdiği Türkiye Marşı da ilk kez tanıtıldı. Ayrıca sanatçı Atilla Yılmaz, bestelenen ve ilk kez seslendirilen ‘Bizimle Yürü Türkiye’ şarkısının yanı sıra mehter marşını da söyledi.

 

KOCAELİ DAĞINIK KALDI

Kurultayda MHP Kocaeli teşkilatı salonda ayrı ayrı yerlerde oturmak zorunda kaldı. Nevruz kutlamalarıyla aynı gün gerçekleştirilen olan kongrenin şenliğe dönüşmesi için özel program hazırlandı. Salonun arka bölümünde ise Nevruz ateşi yakıldı. Büyük kurultayda kürsüye gelen Devlet Bahçeli, partililere seslenerek, “Sizler Türk milletisiniz. AKP’li yılları silmek için hazırsınız. Türkiye’nin geleceği sizlere bağlıdır. Bugün bu salonda Kuvay-i Milliye ateşi yeniden yakılmaktadır” dedi.

 

KORKULU RÜYASI OLACAĞIZ

Başbakan Davutoğlu için ‘Saray Süsü’ ifadesini kullanan Bahçeli, “Görevdeki hükümette sanaldır. Yolsuzluk yapanlar, devleti soyanlar girecek delik arayacaklardır. Bu ses kimsesizlerin mazlumların, çiftçilerin, memurların, esnafın nefesi olacaktır. Bizim yolumuz bellidir, bu yolda haram yoktur. Kul ve yetim hakkına el atmak, bayrağımıza ihanet etmek yoktur. Bölücü ve hainlerle yol arkadaşlığı yoktur. Türkiye’yi bölüp parçalamak için İmralı canisiyle tezgah kurmak yoktur” ifadelerinde bulundu.

 

VATAN TOPRAĞI VERİLEMEZ

Verilecek vatan toprağının kalmadığını söyleyen Bahçeli, “Ya bu topraklar tutulacaktır ya da Türk milleti Anadolu’dan atılacak ve silinecektir. Süleyman Şah Türbesi’ni havaya uçuranların Çanakkale kahramanlığından bahsetmeleri yüzsüzlüğün zirvesidir. Bunlarda milli haysiyet yoktur. Erdoğan’a göre vatan sıradan toprak parçasıdır. Bizlere göre ise vatan namustur. AKP vatana yabancı ve uzaktır. Vatan toprağını boşaltmak nerede görülmüştür? Üzerine bastığımız topraklar şahadetlerle vatanlaşmıştır” dedi.

 

ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ DEĞİL

Hükümeti eleştirmeye devam eden Bahçeli, şöyle konuştu: “Şehitler tepesi boş değildir. AKP ile bayrak inmiş, devlet dibe vurmuştur. Balkanlar’a yüz çevirmek küçülmek demektir. Türkmen eline kayıtsız kalmak kalleşlik demektir. Erdoğan’ın zalimlere hizmet ettiği çok açıktır. AKP’nin iktidar döneminde birlik ve kardeşlik hukukumuz ağır bedeller ödemiştir. Nevruz kirletilmekte, hain pazarlıklara paravan yapılmaktadır. Çok şükür Türkiye aramızdadır.”

 

PARAREL YAPIYI AKP ORTAYA ÇIKARDI

Erdoğan’ı eleştirilerine devam eden Bahçeli, “Türkiye’yi ateşe atmak isteyen bölücüler, kül olacaktır. Erdoğan her şey olmuştur, bir tek Türk olamamıştır. Paralel yapı dedikleri AKP’nin eseridir. Hükümet İmralı’nın maskarası olmuştur. AKP hükümeti teslimiyet içinde İmralı’nın önünde diz çökmüştür. Atatürk heykelleri yıkılmakta, PKK heykelleri dikilmektedir. PKK üniversiteleri örgütlemiştir. Bazı üniversiteler bölücülere geçmiştir. Hükümet sessiz ve umursamazdır. Milli birliğimiz tehdit altındadır” dedi.

 

VATAN VE BAYRAK

Bahçeli, şöyle konuştu: “Türk milletinin dirliği en değerli hazinemizdir. Erdoğan ve İmralı istemiyor diye Türk milleti; devletinden vazgeçmeyecektir, eyaletlere ayrılmayacaktır. Şimdi bıçak kemiğe dayanmıştır. 7 Haziran genel seçimleri var olma seçimleridir. Milletimiz sandık başında vicdanının sesini dinleyerek bir karar verecektir. AKP’liler, camide siyaset yapar, sonra Kabataş’a sığınırlar. AKP bundan sonra kol saati ile anılacaktır. MHP, 7 Haziran’da iktidardadır. MHP bütün tahminleri alt üst edecek ve Türk milletini iktidara taşıyacaktır.”

1-021.jpg

2-020.jpg

3-008.jpg

 

 

21 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR