Kanko: Bu seçim son çıkıştır

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayları Prof. Dr. Muhip Kanko, Saadettin Acar ve Kemal Nişancı, İzmit İlçe yönetim kurulunu ziyaret etti. ilçe toplant...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayları Prof. Dr. Muhip Kanko, Saadettin Acar ve Kemal Nişancı, İzmit İlçe yönetim kurulunu ziyaret etti. ilçe toplantısına üç isim de, adaylık gerekçeleriyle ilgili partilileri bilgilendirdi. Kendilerini de tanıtan aday adayları, yönetim kurulu üyeleriyle de sohbet etti.

 

BU SEÇİM SON ŞANS

Aday olma gerekçelerini anlatan Prof. Dr. Muhip Kanko, “Bu seçim Türkiye için son çıkıştır. CHP o çıkışın sonundaki ışıktır. Ben bir profesörüm. Tecrübelerimle ve bilgi birikimimle bu dönemi değerlendirmek istedim. Kocaeli’nin ne sorunu varsa Türkiye’de o sorun var. 2003 yılından beri Türkiye’de otoriteleşme yaşanıyor. Bu Kocaeli’de de böyle. Bunu engellemek için bir şeyler yapılmalı” dedi.

 

KALBİ DURMUŞ HASTA GİBİ

Türkiye’nin durumunu mesleğine göre nitelendiren Kanko, “Umudumuzu hiçbir zaman kaybetmeyelim. Bu umudu CHP iktidarıyla ilerletelim. Kalp ameliyatları sırasında kalp ve akciğerlerin fonksiyonları durdurularak bu fonksiyonlar bir cihazla sağlanır. Ameliyatın bitiminde hastanın kalbi yeniden çalıştırılarak makinenin  işlevine son verilir. Türkiye son 10 yılda her organıyla sistemi çökmüş haliyle kalbi durdurulmuş hasta gibi” diye konuştu.

 

VEKİLLER ÖRGÜTE OPERASYON YAPIYOR

Aday adaylarından Kemal Nişancı ise, kendisinin de en seçimden yana olduğunu söyledi. Nişancı, “Bu konudaki karara saygı duyuyoruz. Fakat ön seçimi aratmayacak bir liste yapılmalı. Listede olsam da olmasam da partim için çalışmaya devam edeceğim. Fakat vekil olursam, bazı vekillerimiz gibi Ankara’ya gidip sonra örgütlere operasyon yapmayacağım. Ben Ankara’dayken Kocaelililerde kendini Ankara’da gibi hissedecek” açıklamasında bulundu.

10 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR