Olguntürk: IŞİD ve PKK ABD'nin piyonudur

Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk partisinin il binasında geçtiğimiz günlerde Atatürk Hava Limanı'nda yaşanan bombalı saldırı ve sonrasında ya...

Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk partisinin il binasında geçtiğimiz günlerde Atatürk Hava Limanı'nda yaşanan bombalı saldırı ve sonrasında yaşanan gelişmelere dair basın açıklaması gerçekleştirdi. İl Yönetim Kurulu üyelerinin de katılım gösterdiği basın açıklamasında Olguntürk, "Saldırıyı IŞID yada PKK'nin yapmasının bir önemi yoktur ikiside ABD'nin piyonudur" dedi.

 

'ŞEHİTLERİN SAYISI YEDİYÜZE ULAŞTI'

Olguntürk Konuşmasında, "Akp nin oy hesaplarıyla kendi haline bıraktığı terör örgütü ve yine emperyalist devletlerin isteğiyle Akp tarafından beslenen, komşumuz Suriye' nin parçalanmasına hizmet eden kökten dinci terör yapılanmalarının bugün Türk halkına ödettiği bedeller giderek ağırlaşmaktadır. Terörle mücadelede şehit olan asker ve polislerimizin sayısı yediyüzü geçmiştir. Sivil vatandaşlarımıza yönelik terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımız yüzlerle ifade ediliyor. Teröre karşı mücadelede kesin sonuca ulaşmak için artık tehdit sıralamasını ve mevzilenmeyi doğru saptamak durumundayız" dedi.

 

'TÜRKİYE NATO'DAN ÇIKMALI'

"Eğer Türkiye’de bir hükümet varsa, kamu güvenliğinden sorumlu olan görevliler azledilmeli, olayın siyasi sorumluları ise istifa etmelidir" sözlerini kullanan Olguntürk, "Türkiye için birinci tehdit, Güney sınırımızda, Suriye’nin kuzeyinde ABD ve İsrail tarafından oluşturulan PKK devletçiğidir. Türkiye, ABD-İsrail koridorunu bozmak için, Rusya, Suriye, Irak ve İran’la birlikte hareket etmek durumundadır. Bunun için İncirlik Üssü derhal kapatılmalı, Türkiye Nato’dan çıkmalıdır. ABD bombaları, Türkiye’nin Batı Asya ülkeleriyle ortak eyleme geçmesini engelleyemeyecektir" açıklamasında bulundu.

 

'TÜRK DE BİZİZ KÜRT DE BİZİZ'

Olguntürk konuşmasının sonunda, "Devlet, vatan ve millet bütünlüğü, her türlü sınıf, topluluk ve kişi çıkarının üstünde, bütün milletimizin meselesidir. Türk de biziz, Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz. Hiçbir ayrım gözetmeden bütün milletimizi, siyasal partileri, sendikaları, meslek odalarını ve kitle örgütlerini, Türkiye Cephesinde sımsıkı birleştirmek için Vatan Partisi olarak görevimizi yerine getirme kararındayız" ifadelerini kullandı.

Serkan BORLAK 

30 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR